Załóż konto | Przypomnij hasło
Zapraszamy do typowania wyników MŚ 2026! Zapraszamy wszystich do wzięcia udziału w zabawie! Typuj wyniki
Filtruj wg spółki:
Prognoza na przyszły tydzień
Wyświetleń: 4426. Obserwuje: 0 osób.
Post: #1 
2014-04-12 13:26

gallanonim

WRC
Posty: 627
Shouty: 13204
0
Postanowiłem zrobić małą prognozę, tego co może wydarzyć się na GPW w przyszłym tygodniu. Swoją analizę zamierzam oprzeć częściowo na indeksie S&P500, mając jednak na uwadze fakt, że ostatnimi czasy nasza rodzima giełda nie jest z nim mocno skorelowana . Mimo to jednak myślę, że sytuacja za oceanem w nieco dłuższym terminie wciąż ma znaczny wpływ na nasze indeksy.
Popatrzmy na wykres S&P500 od 2011 roku.

Jak to wczoraj jednomyślnie ustaliliśmy z Arnim, spekulacyjne pompowanie trwa w najlepsze, i jak głębszej korekty od 2011 za oceanem nie zastaliśmy, tak na jej pojawienie się wciąż się nie zanosi. Jedno jest pewne - taka sytuacja wiecznie trwać nie będzie i któregoś dnia w końcu je*nie, ale to taka forma dygresji od tematu głównego. Kurs osiadł właśnie na linii trendu która przez cały okres była ładnie respektowana (za wyjątkiem fałszywego przebicia w listopadzie 2012). Możliwa wydaje się też korekta do wsparcia utworzonego przez lukę hossy, ale linia trendu wydaje mi się tutaj wystarczająco mocnym wsparciem, by pompowanie dalej trwało w najlepsze. Tak czy inaczej piątkowa sesja obroną linii trendu nie była (IMO), a odpowiedzią na pytanie dlaczego tak uważam jest ta świeczka:

Jak na razie to ciąg dalszy korekty, która moim skromnym zdaniem zakończy się w poniedziałek (liczyłbym na jakąś pro-wzrostową formację, właśnie na poniedziałkowej sesji).
Myślę, że taki scenariusz da impuls rodzimym inwestorom do zamknięcia luki bessy utworzonej przez napiętą sytuację na Ukrainie na początku marca:

WIG20 próbował ją już domknąć na czwartkowej sesji, jednak na to zabrakło sił. Nie zabrakło jednak sił na utrzymanie kursu w okolicach wsparcia, co świadczy o tym, że strona popytowa jest dostatecznie mocna by lukę domknąć w najbliższym czasie.
Na szerokim WIGu sytuacja wygląda nieco bardziej pesymistycznie (jesteśmy dalej od linii trendu oraz piątkowe zamknięcie nie utrzymało się w luce, tylko poniżej niej), jednak bardzo podobnie:

Tutaj do pokonania również mamy podwójny opór w postaci luki oraz spadkowego trendu średnioterminowego. Tak więc reasumując - jeśli trend za oceannem zostanie obroniony, myślę, że będzie to wystarczająco silny bodziec dla naszej giełdy do wyjścia z konsolidacji i kontynuacji trendu wzrostowego.
"The best argument against democracy is a five-minute conversation with the average voter."

GPWŚwiatWaluty
 Notowania GPW
WIG136418.8-1.20%15:19
WIG203614.1-1.24%15:34
WIG20 Fut3597.0-1.34%15:19
WIG20USD960.2-1.99%15:19
mWIG409497.9-1.41%15:19
sWIG8030931.2-0.88%15:19
 Notowania Świat
US LargeCap7358.5-1.53%15:34
Nasdaq10029426.9-3.03%15:33
Nikkei69788.4-3.55%8:45
DAX24884.2-1.02%15:19
Ropa WTI73.1-1.02%15:34
Złoto4119.4-1.72%15:34
 Notowania Waluty
EUR/PLN4.28678+0.35%15:34
CHF/PLN4.65274+0.65%15:34
USD/PLN3.76202+0.64%15:34
EUR/USD1.13949-0.30%15:34
GBP/USD1.32132-0.27%15:34
USD/JPY161.512-0.03%15:34
Forum
» Compremum brak arkusza zleceń [1]
» GRAGIELDOWA.PL [8]
» Prośba o dodanie zleceń dla... [0][ENP]
» opóźnienie notowań [1]
» Dla fanów strategii buy and... [25]
» Prośba o dodanie spółki... [0]
» Dywidenda Asseco [0]
» Prośba o dodanie spółki Grupa... [1][RAE]
» Prośba o dodanie MADNETIC [1]
» Zmiana nazwy spółki [0][SPL]
Wzrosty Spadki Staty
EUROHOLD 4.90 12.90%
CLOUD 104.50 7.95%
ATENDE 3.90 5.98%
ODLEWNIE 20.10 5.79%
NEXITY 0.88 4.76%
Więcej ...
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»gra: Podsumowanie roku w grze, 2014 w liczbach
»gra: GPW dni bez sesji w roku 2015
Dane giełdowe dostarcza Notoria S.A. www.notoria.pl