Załóż konto | Przypomnij hasło
Zapraszamy do typowania wyników MŚ 2026! Zapraszamy wszystich do wzięcia udziału w zabawie! Typuj wyniki
Filtruj wg spółki:
Coś z tego może będzie
Wyświetleń: 4790. Obserwuje: 5 osób.
Post: #1 
2014-10-24 14:26
Cena waloru: 0.66

Carlos971

Zielona Góra
Posty: 119
Shouty: 0
0


Jeżeli przebije linie trendu spadkowego, czekamy na retest i prawdopodobnie "heaven" :D ważne, żeby nie spadło poniżej wsparcia. Info na temat spółki pozytywne, wyniki dość dobre, zobaczymy

No i standard u mnie... @gallanonim, co sądzisz? :P
"Kupić taniej, sprzedać drożej" - Johny z Bogdańca

Post: #2 
2014-10-24 17:30
Cena waloru: 0.66

gallanonim

WRC
Posty: 627
Shouty: 13204
0
Skoro mam patrzeć tak długoterminowo to ok
Sporządziłeś wykres na skali liniowej zamiast logarytmicznej. To skutkuje tym, że u Ciebie atakujemy linię trendu a u mnie jeszcze sporo do niej brakuje:

Ja generalnie nie gram na spółkach groszowych, ale jakbym musiał się na coś tutaj czaić to zrobiłbym to na wykresie dziennym i byłoby to przebicie linii oporu i trendu spadkowego:

Jak na razie to jednak i tak jest więcej powodów do spadków niż wzrostów IMO.

Edytowany 2 raz-y, ostatni raz: 2017-01-15 17:58:47
"The best argument against democracy is a five-minute conversation with the average voter."

Post: #3 
2014-10-24 18:17
Cena waloru: 0.66

Carlos971

Zielona Góra
Posty: 119
Shouty: 0
0
fakt, skala była logarytmiczna, ale wykres zamiast świeczkowy był liniowy :P
"Kupić taniej, sprzedać drożej" - Johny z Bogdańca

Post: #4 
2014-10-24 19:49
Cena waloru: 0.66

gallanonim

WRC
Posty: 627
Shouty: 13204
0
Rzeczywiście również u Ciebie jest skala logarytmiczna. Nie wiem w takim razie skąd bierze się różnica między naszymi wykresami. Sugerowałbym skorzystać z jakiegoś normalnego narzędzia do AT jak chociażby stooq.pl czy darmowy Power Trader
"The best argument against democracy is a five-minute conversation with the average voter."

Post: #5 
2014-10-25 09:06
Cena waloru: 0.66

corbolo

Poznań
Posty: 139
Shouty: 11
0
Carlos971 napisał:
Info na temat spółki pozytywne, wyniki dość dobre, zobaczymy


Możesz to uzasadnić bo sam jestem ciekawy? :P

Edytowany 1 raz-y, ostatni raz: 2014-10-25 12:23:30
"Im więcej pracujesz, tym mniej masz czasu na zarabianie pieniędzy" J.D. Rockefeller

Post: #6 
2014-10-27 09:48
Cena waloru: 0.66

Carlos971

Zielona Góra
Posty: 119
Shouty: 0
0
kurcze nie mogę znaleźć teraz, ale gdzieś czytałem, że jest spory deficyt skrobiowy, a PPS ma niezły zapas
"Kupić taniej, sprzedać drożej" - Johny z Bogdańca

Post: #7 
2014-10-27 15:10
Cena waloru: 0.61

corbolo

Poznań
Posty: 139
Shouty: 11
0
Carlos971 napisał:
kurcze nie mogę znaleźć teraz, ale gdzieś czytałem, że jest spory deficyt skrobiowy, a PPS ma niezły zapas

Nie był bym taki pewien. W tym roku plony ziemniaków w tym skrobiowy są wyższe, a przez to niższe ceny (na plus dla spółki). Jednak większą produkcja przy nie rosnącej konsumpcji prowadzi do spadku cen. W tej sytuacji PPS być może zyska na wzroście marż,na spadku cen surowców (ziemniaki, paliwa), straci na zapasach (przechowywanie, spadek rynkowej wartości). Cena ziemniaków dla PPS zależą również od tego w jaki sposób kupują(kontrakty lub bezpośrednio od rolników). To tyle więcej musisz sobie doczytać :p
"Im więcej pracujesz, tym mniej masz czasu na zarabianie pieniędzy" J.D. Rockefeller

Post: #8 
2014-12-01 12:40
Cena waloru: 0.54

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0


wykres w kluczowym momencie, styka się z linią trendu spadkowego, jeżeli się odbije można kupować na krótko i obserwować co dalej, jak spadnie pod linie to lipton ;/

Post: #9 
2014-12-01 12:54
Cena waloru: 0.54

arnolddgt

Orneta
Posty: 1258
Shouty: 39899
2
Nie mogłem nie zareagować... Jakby nie rysować... http://prntscr.com/5c1o66
Chyba będzie jednak ten lipton...
Bogaty nie jest ten co zarabia, ale ten co oszczedza..!!

Post: #10 
2014-12-01 14:23
Cena waloru: 0.54

Poloakis

Sugondese
Posty: 331
Shouty: 1956
1
@McArni Tutaj masz rację niezaprzeczalnie,



ale...


Jest to przebicie linii trendu niższego rzędu. O ile nastąpiłoby wybicie w górę to dalej miałoby do pokonania dwa warianty linii trendu spadkowego, już nawet pomijając fakt kiepskiego R/R 1:4 czy 1:2 lub gorzej.


[edit]

Z resztą póki te dwa warianty głównego trendu nie zostaną przełamane, + najlepiej zretestowane. To nawet by mi przez myśl nie przeszło, wsadzać w tą spółkę pieniądze.

[edit2]

Prędzej:



Opory mamy na ~ 0.34; 0.31 lub 0.28



Edytowany 9 raz-y, ostatni raz: 2017-01-15 17:58:47
https://finance.yahoo.com/news/warren-buffett-sends-investors-382-090600160.html

GPWŚwiatWaluty
 Notowania GPW
WIG139197.0+0.25%9:09
WIG203693.6+0.40%9:24
WIG20 Fut3676.0+0.60%9:09
WIG20USD992.7+0.17%9:09
mWIG409704.9-0.11%9:09
sWIG8031127.9-0.36%9:09
 Notowania Świat
US BlueChip51564.7+0.14%06-18
S&P500 Fut7563.8+0.10%9:14
Nikkei72354.0+1.55%8:45
DAX25051.8+0.26%9:08
Ropa WTI75.4-1.41%9:24
Złoto4197.4+0.89%9:24
 Notowania Waluty
EUR/PLN4.26125+0.08%9:24
CHF/PLN4.60334+0.10%9:24
USD/PLN3.72038+0.27%9:24
EUR/USD1.14538-0.19%9:24
GBP/USD1.32047-0.22%9:24
USD/JPY161.734+0.27%9:24
Forum
» GRAGIELDOWA.PL [8]
» Prośba o dodanie zleceń dla... [0][ENP]
» opóźnienie notowań [1]
» Dla fanów strategii buy and... [25]
» Prośba o dodanie spółki... [0]
» Dywidenda Asseco [0]
» Prośba o dodanie spółki Grupa... [1][RAE]
» Prośba o dodanie MADNETIC [1]
» Zmiana nazwy spółki [0][SPL]
» Prośba o dodanie EDITEL SA [0]
Wzrosty Spadki Staty
MENNICA 40.60 5.45%
CLOUD 85.40 5.43%
MAXCOM 6.38 4.59%
WASKO 6.46 4.19%
VERCOM 119.60 4.00%
Więcej ...
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»gra: Podsumowanie roku w grze, 2014 w liczbach
»gra: GPW dni bez sesji w roku 2015
Dane giełdowe dostarcza Notoria S.A. www.notoria.pl