Załóż konto | Przypomnij hasło
Zapraszamy do typowania wyników MŚ 2026! Zapraszamy wszystich do wzięcia udziału w zabawie! Typuj wyniki
Filtruj wg spółki:
Coś z tego może będzie
Wyświetleń: 4796. Obserwuje: 5 osób.
Post: #1 
2014-10-24 14:26
Cena waloru: 0.66

Carlos971

Zielona Góra
Posty: 119
Shouty: 0
0


Jeżeli przebije linie trendu spadkowego, czekamy na retest i prawdopodobnie "heaven" :D ważne, żeby nie spadło poniżej wsparcia. Info na temat spółki pozytywne, wyniki dość dobre, zobaczymy

No i standard u mnie... @gallanonim, co sądzisz? :P
"Kupić taniej, sprzedać drożej" - Johny z Bogdańca

Post: #2 
2014-10-24 17:30
Cena waloru: 0.66

gallanonim

WRC
Posty: 627
Shouty: 13204
0
Skoro mam patrzeć tak długoterminowo to ok
Sporządziłeś wykres na skali liniowej zamiast logarytmicznej. To skutkuje tym, że u Ciebie atakujemy linię trendu a u mnie jeszcze sporo do niej brakuje:

Ja generalnie nie gram na spółkach groszowych, ale jakbym musiał się na coś tutaj czaić to zrobiłbym to na wykresie dziennym i byłoby to przebicie linii oporu i trendu spadkowego:

Jak na razie to jednak i tak jest więcej powodów do spadków niż wzrostów IMO.

Edytowany 2 raz-y, ostatni raz: 2017-01-15 17:58:47
"The best argument against democracy is a five-minute conversation with the average voter."

Post: #3 
2014-10-24 18:17
Cena waloru: 0.66

Carlos971

Zielona Góra
Posty: 119
Shouty: 0
0
fakt, skala była logarytmiczna, ale wykres zamiast świeczkowy był liniowy :P
"Kupić taniej, sprzedać drożej" - Johny z Bogdańca

Post: #4 
2014-10-24 19:49
Cena waloru: 0.66

gallanonim

WRC
Posty: 627
Shouty: 13204
0
Rzeczywiście również u Ciebie jest skala logarytmiczna. Nie wiem w takim razie skąd bierze się różnica między naszymi wykresami. Sugerowałbym skorzystać z jakiegoś normalnego narzędzia do AT jak chociażby stooq.pl czy darmowy Power Trader
"The best argument against democracy is a five-minute conversation with the average voter."

Post: #5 
2014-10-25 09:06
Cena waloru: 0.66

corbolo

Poznań
Posty: 139
Shouty: 11
0
Carlos971 napisał:
Info na temat spółki pozytywne, wyniki dość dobre, zobaczymy


Możesz to uzasadnić bo sam jestem ciekawy? :P

Edytowany 1 raz-y, ostatni raz: 2014-10-25 12:23:30
"Im więcej pracujesz, tym mniej masz czasu na zarabianie pieniędzy" J.D. Rockefeller

Post: #6 
2014-10-27 09:48
Cena waloru: 0.66

Carlos971

Zielona Góra
Posty: 119
Shouty: 0
0
kurcze nie mogę znaleźć teraz, ale gdzieś czytałem, że jest spory deficyt skrobiowy, a PPS ma niezły zapas
"Kupić taniej, sprzedać drożej" - Johny z Bogdańca

Post: #7 
2014-10-27 15:10
Cena waloru: 0.61

corbolo

Poznań
Posty: 139
Shouty: 11
0
Carlos971 napisał:
kurcze nie mogę znaleźć teraz, ale gdzieś czytałem, że jest spory deficyt skrobiowy, a PPS ma niezły zapas

Nie był bym taki pewien. W tym roku plony ziemniaków w tym skrobiowy są wyższe, a przez to niższe ceny (na plus dla spółki). Jednak większą produkcja przy nie rosnącej konsumpcji prowadzi do spadku cen. W tej sytuacji PPS być może zyska na wzroście marż,na spadku cen surowców (ziemniaki, paliwa), straci na zapasach (przechowywanie, spadek rynkowej wartości). Cena ziemniaków dla PPS zależą również od tego w jaki sposób kupują(kontrakty lub bezpośrednio od rolników). To tyle więcej musisz sobie doczytać :p
"Im więcej pracujesz, tym mniej masz czasu na zarabianie pieniędzy" J.D. Rockefeller

Post: #8 
2014-12-01 12:40
Cena waloru: 0.54

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0


wykres w kluczowym momencie, styka się z linią trendu spadkowego, jeżeli się odbije można kupować na krótko i obserwować co dalej, jak spadnie pod linie to lipton ;/

Post: #9 
2014-12-01 12:54
Cena waloru: 0.54

arnolddgt

Orneta
Posty: 1258
Shouty: 39899
2
Nie mogłem nie zareagować... Jakby nie rysować... http://prntscr.com/5c1o66
Chyba będzie jednak ten lipton...
Bogaty nie jest ten co zarabia, ale ten co oszczedza..!!

Post: #10 
2014-12-01 14:23
Cena waloru: 0.54

Poloakis

Sugondese
Posty: 331
Shouty: 1956
1
@McArni Tutaj masz rację niezaprzeczalnie,



ale...


Jest to przebicie linii trendu niższego rzędu. O ile nastąpiłoby wybicie w górę to dalej miałoby do pokonania dwa warianty linii trendu spadkowego, już nawet pomijając fakt kiepskiego R/R 1:4 czy 1:2 lub gorzej.


[edit]

Z resztą póki te dwa warianty głównego trendu nie zostaną przełamane, + najlepiej zretestowane. To nawet by mi przez myśl nie przeszło, wsadzać w tą spółkę pieniądze.

[edit2]

Prędzej:



Opory mamy na ~ 0.34; 0.31 lub 0.28



Edytowany 9 raz-y, ostatni raz: 2017-01-15 17:58:47
https://finance.yahoo.com/news/warren-buffett-sends-investors-382-090600160.html

GPWŚwiatWaluty
 Notowania GPW
WIG134688.1-2.02%06-24
WIG203553.7-2.49%06-24
WIG20 Fut3555.0-1.96%06-24
WIG20USD940.2-2.94%06-24
mWIG409428.4-1.28%06-24
sWIG8030751.0-0.97%06-24
 Notowania Świat
US BlueChip51848.9+0.35%06-24
S&P500 Fut7461.5-0.21%5:15
Nikkei71854.9+3.87%4:35
DAX24740.4-0.62%06-24
Ropa WTI69.2-0.96%5:25
Złoto3975.4-0.60%5:25
 Notowania Waluty
EUR/PLN4.28839+0.01%5:25
CHF/PLN4.65157+0.09%5:25
USD/PLN3.77280-0.05%5:25
EUR/USD1.13666+0.06%5:25
GBP/USD1.31804+0.11%5:25
USD/JPY161.714-0.04%5:25
Forum
» Compremum brak arkusza zleceń [2]
» GRAGIELDOWA.PL [8]
» Prośba o dodanie zleceń dla... [0][ENP]
» opóźnienie notowań [1]
» Dla fanów strategii buy and... [25]
» Prośba o dodanie spółki... [0]
» Dywidenda Asseco [0]
» Prośba o dodanie spółki Grupa... [1][RAE]
» Prośba o dodanie MADNETIC [1]
» Zmiana nazwy spółki [0][SPL]
Wzrosty Spadki Staty
OPTEAM 6.25 11.61%
VIGOSYS 564.00 11.46%
INTERBUD 1.59 9.66%
ALTA 1.72 7.50%
TRANSPOL 13.00 7.44%
Więcej ...
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»gra: Podsumowanie roku w grze, 2014 w liczbach
»gra: GPW dni bez sesji w roku 2015
Dane giełdowe dostarcza Notoria S.A. www.notoria.pl