Załóż konto | Przypomnij hasło
Zapraszamy do typowania wyników MŚ 2026! Zapraszamy wszystich do wzięcia udziału w zabawie! Typuj wyniki
Filtruj wg spółki:
Pomoże ktoś
Wyświetleń: 25715. Obserwuje: 9 osób.
Post: #21 
2016-02-17 18:20

qube

Universe
Posty: 435
Shouty: 48259
0
Ok, dzieciaczki, para z baloników...

Altus za
"po krutce"
powinni za jajo wieszać po drzewach...

I dalej jeśli usiłujesz być kreatywnie złośliwy to spróbuj rzucać tekstami na poziomie, a nie
całe życie uczysz się dodawać
...

Coś jak: Zamierzasz całe życie dogłębnie studiować zaawansowane techniki topologiczne w przestrzeniach płaskich z wykorzystaniem zaawansowanych elementów grzewczych w postaci żelazka??

MilionDolarów Podstawy są takie: giełda o miejsce w którym firma(spółka) szuka dodatkowych pieniędzy na jakiś cel, oddając inwestorom część praw własności w postaci akcji.

Dalej znajdujemy się my - inwestorzy, szukający okazji aby napchać sobie kieszenie błyszczącymi nowością,szeleszczącymi papierkami w ładnych kolorkach.
I aby ten rozkoszny cel osiągnąć szukamy firmy, która w naszym mniemaniu przyniesie zyski, co przełoży się na wzrost wartości naszej cząstki(akcji).

I tu niestety zaczynają się fachowe terminy, które już podano w poprzednich postach więc oszczędzę sobie powtarzania.

Odnośnie notowań: można sobie życie znacząco ułatwić szukając jakiegoś geeka, który większość roboty za nas zrobi i wytypuje kilka, kilkanaście spółek wartych powłóczystego spojrzenia.
Personalnie sugeruję poczytać blogi z tego portalu, lub wpaść na:
Humanistę na giełdzie i poszukać Spółek ciekawych technicznie i coś z nich sobie wybrać.

Mam nadzieję, że to troszkę pomogło.

Q.

PS. Oczywiście serdecznie gratuluję opanowania okrutnie skomplikowanej matematycznie procedury dodawania liczb bez użycia paluszków



Edytowany 2 raz-y, ostatni raz: 2016-02-17 18:21:59
Całość to coś więcej niż suma części...
https://qube19.blogspot.com/

Post: #22 
2016-02-17 21:53

zloty smok

Łowicz
Posty: 217
Shouty: 710
0
mniejsza już o powody, którymi kierował się nauczyciel. Może sam inwestuje a chciał zainteresować tym też swoich uczniów. Jeśli kogoś giełda zupełnie nie interesuje i nie ma chęci się tego nauczyć to moim zdaniem nie ma sensu zagłębiać się w dobór spółek, prowadzenie pozycji czy jej zamykanie.
...wierzę w siebie, wierzę w siebie, wierzę w to co robię...

Post: #23 
2016-02-18 15:41

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Dziękuję wszystkim za podpowiedzi czym mam się kierować. Kupiłem te akcje z wzrostowym indeksem notowań i by ich cena nie była za wysoka. Zobaczę co będzie się działo w następnych dniach i będę się "bawił" z moimi inwestycjami. Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam.

Dodano 2016-02-18 15:42
Dziękuję wszystkim za podpowiedzi czym mam się kierować. Kupiłem te akcje z wzrostowym indeksem notowań i by ich cena nie była za wysoka. Zobaczę co będzie się działo w następnych dniach i będę się "bawił" z moimi inwestycjami. Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam.

Post: #24 
2016-02-18 20:44

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Qube dziękuje za radę i wprowadzenie w temat

Post: #25 
2016-03-21 19:45

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Inwestowanie dla mnie to tylko w www.mforex.pl

GPWŚwiatWaluty
 Notowania GPW
WIG139197.0+0.25%9:09
WIG203693.6+0.40%9:24
WIG20 Fut3676.0+0.60%9:09
WIG20USD992.7+0.17%9:09
mWIG409704.9-0.11%9:09
sWIG8031127.9-0.36%9:09
 Notowania Świat
US BlueChip51564.7+0.14%06-18
S&P500 Fut7563.8+0.10%9:14
Nikkei72354.0+1.55%8:45
DAX25051.8+0.26%9:08
Ropa WTI75.4-1.41%9:24
Złoto4197.4+0.89%9:24
 Notowania Waluty
EUR/PLN4.26125+0.08%9:24
CHF/PLN4.60334+0.10%9:24
USD/PLN3.72038+0.27%9:24
EUR/USD1.14538-0.19%9:24
GBP/USD1.32047-0.22%9:24
USD/JPY161.734+0.27%9:24
Forum
» GRAGIELDOWA.PL [8]
» Prośba o dodanie zleceń dla... [0][ENP]
» opóźnienie notowań [1]
» Dla fanów strategii buy and... [25]
» Prośba o dodanie spółki... [0]
» Dywidenda Asseco [0]
» Prośba o dodanie spółki Grupa... [1][RAE]
» Prośba o dodanie MADNETIC [1]
» Zmiana nazwy spółki [0][SPL]
» Prośba o dodanie EDITEL SA [0]
Wzrosty Spadki Staty
MENNICA 40.60 5.45%
CLOUD 85.40 5.43%
MAXCOM 6.38 4.59%
WASKO 6.46 4.19%
VERCOM 119.60 4.00%
Więcej ...
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»gra: Podsumowanie roku w grze, 2014 w liczbach
»gra: GPW dni bez sesji w roku 2015
Dane giełdowe dostarcza Notoria S.A. www.notoria.pl