Załóż konto | Przypomnij hasło
Zapraszamy do typowania wyników MŚ 2026! Zapraszamy wszystich do wzięcia udziału w zabawie! Typuj wyniki
Filtruj wg spółki:
Małe czy duże?
Wyświetleń: 3903. Obserwuje: 0 osób.
Post: #1 
2018-08-16 12:10

jankowski

Warszawa
Posty: 77
Shouty: 1328
0
Chciałbym zapytać Was w jakie spółki wolicie inwestować - bardzo płynne i duże spółki czy raczej te o małej kapitalizacji?
Zapewne zwolennicy jednych i drugich znajdą mnóstwo powodów do poparcia swojej strategii, ale chciałbym przedstawić swoje porównanie oraz zachęcić Was do dyskusji.
1. Spółki duże - zazwyczaj mają ugruntowaną pozycję, historię dywidendową oraz tak łatwo nie upadną. Do tej grupy zaliczyłbym przede wszystkim banki, przemysł wydobywczy, spółki z udziałem Skarbu Państwa. Do plusów można zaliczyć też liczne analizy i rekomendacje praktycznie wszystkich domów maklerskich. Zazwyczaj ceny dobrze dyskontują sytuację.
2. Spółki małe - często bardziej innowacyjne, często prowzrostowe, rzadziej wypłacają dywidendy. Można liczyć na znaczne wahania zarówno wyników finansowych jak i kursu. Świetnie się nadają pod zagrania spekulacyjne. Znacznie mniej zaangażowania funduszy w akcjonariacie, mniej rekomendacji, a co za tym idzie ich kurs nie reaguje tak szybko na sygnały fundamentalne (można szukać okazji). Wejście/wyjście większego akcjonariusza potrafi naznaczyć trend średniookresowy, ma duży wpływ na cenę.

GPWŚwiatWaluty
 Notowania GPW
WIG136342.1+1.23%15:14
WIG203605.2+1.45%15:29
WIG20 Fut3588.0+0.93%15:14
WIG20USD955.6+1.64%15:14
mWIG409502.9+0.79%15:14
sWIG8030768.1+0.06%15:14
 Notowania Świat
US BlueChip51848.9+0.35%06-24
S&P500 Fut7481.8+0.72%15:19
Nikkei72366.3+4.61%8:45
DAX24995.0+1.03%15:13
Ropa WTI70.0-0.48%15:29
Złoto4020.7+0.53%15:29
 Notowania Waluty
EUR/PLN4.28305-0.11%15:29
CHF/PLN4.64591-0.03%15:29
USD/PLN3.76877-0.16%15:29
EUR/USD1.13646+0.05%15:29
GBP/USD1.31947+0.22%15:29
USD/JPY161.800+0.02%15:29
Forum
» Zmiana nazwy spółki [0][SPL]
» Compremum brak arkusza zleceń [2]
» GRAGIELDOWA.PL [8]
» Prośba o dodanie zleceń dla... [0][ENP]
» opóźnienie notowań [1]
» Dla fanów strategii buy and... [25]
» Prośba o dodanie spółki... [0]
» Dywidenda Asseco [0]
» Prośba o dodanie spółki Grupa... [1][RAE]
» Prośba o dodanie MADNETIC [1]
Wzrosty Spadki Staty
OPTEAM 7.35 17.60%
ORCOGROUP 3.88 8.99%
SOPHARMA 7.94 8.77%
APSENERGY 4.90 8.17%
ADIUVO 0.55 7.48%
Więcej ...
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»gra: Podsumowanie roku w grze, 2014 w liczbach
»gra: GPW dni bez sesji w roku 2015
Dane giełdowe dostarcza Notoria S.A. www.notoria.pl