Załóż konto | Przypomnij hasło
Zapraszamy do typowania wyników MŚ 2026! Zapraszamy wszystich do wzięcia udziału w zabawie! Typuj wyniki
Filtruj wg spółki:
Małe czy duże?
Wyświetleń: 3902. Obserwuje: 0 osób.
Post: #1 
2018-08-16 12:10

jankowski

Warszawa
Posty: 77
Shouty: 1328
0
Chciałbym zapytać Was w jakie spółki wolicie inwestować - bardzo płynne i duże spółki czy raczej te o małej kapitalizacji?
Zapewne zwolennicy jednych i drugich znajdą mnóstwo powodów do poparcia swojej strategii, ale chciałbym przedstawić swoje porównanie oraz zachęcić Was do dyskusji.
1. Spółki duże - zazwyczaj mają ugruntowaną pozycję, historię dywidendową oraz tak łatwo nie upadną. Do tej grupy zaliczyłbym przede wszystkim banki, przemysł wydobywczy, spółki z udziałem Skarbu Państwa. Do plusów można zaliczyć też liczne analizy i rekomendacje praktycznie wszystkich domów maklerskich. Zazwyczaj ceny dobrze dyskontują sytuację.
2. Spółki małe - często bardziej innowacyjne, często prowzrostowe, rzadziej wypłacają dywidendy. Można liczyć na znaczne wahania zarówno wyników finansowych jak i kursu. Świetnie się nadają pod zagrania spekulacyjne. Znacznie mniej zaangażowania funduszy w akcjonariacie, mniej rekomendacji, a co za tym idzie ich kurs nie reaguje tak szybko na sygnały fundamentalne (można szukać okazji). Wejście/wyjście większego akcjonariusza potrafi naznaczyć trend średniookresowy, ma duży wpływ na cenę.

GPWŚwiatWaluty
 Notowania GPW
WIG135322.3-1.56%14:08
WIG203577.2-1.84%14:23
WIG20 Fut3560.0-1.82%14:08
WIG20USD945.7-2.37%14:08
mWIG409425.9-1.31%14:08
sWIG8030812.8-0.77%14:08
 Notowania Świat
US BlueChip51666.8-0.09%06-23
S&P500 Fut7461.0+0.32%14:13
Nikkei69175.0-0.88%8:45
DAX24648.7-0.98%14:07
Ropa WTI71.0-3.06%14:23
Złoto4036.3-1.80%14:23
 Notowania Waluty
EUR/PLN4.28765+0.11%14:23
CHF/PLN4.65493+0.18%14:23
USD/PLN3.78120+0.50%14:23
EUR/USD1.13394-0.39%14:23
GBP/USD1.31614-0.31%14:23
USD/JPY161.680+0.09%14:23
Forum
» Compremum brak arkusza zleceń [2]
» GRAGIELDOWA.PL [8]
» Prośba o dodanie zleceń dla... [0][ENP]
» opóźnienie notowań [1]
» Dla fanów strategii buy and... [25]
» Prośba o dodanie spółki... [0]
» Dywidenda Asseco [0]
» Prośba o dodanie spółki Grupa... [1][RAE]
» Prośba o dodanie MADNETIC [1]
» Zmiana nazwy spółki [0][SPL]
Wzrosty Spadki Staty
TRANSPOL 13.25 9.50%
OPTEAM 6.05 8.04%
VIGOSYS 534.00 5.53%
CASPAR 5.95 5.31%
RENDER 78.80 5.07%
Więcej ...
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»gra: Podsumowanie roku w grze, 2014 w liczbach
»gra: GPW dni bez sesji w roku 2015
Dane giełdowe dostarcza Notoria S.A. www.notoria.pl