Załóż konto | Przypomnij hasło
Zapraszamy do typowania wyników MŚ 2026! Zapraszamy wszystich do wzięcia udziału w zabawie! Typuj wyniki
Filtruj wg spółki:
XTB - czy da zarobić?
Wyświetleń: 6626. Obserwuje: 2 osób.
Post: #1 
2018-08-28 04:43
Cena waloru: 6.30

jankowski

Warszawa
Posty: 77
Shouty: 1328
0
Chciałem się podzielić spostrzeżeniami odnośnie spółki XTB.
Obecny kurs akcji oscyluje w okolicy 6,3zł co przy 117 383 635 akcji daje kapitalizację na poziomie 739 516 900,5zł.
Aktywa Grupy opiewają na 979 385 tys zł (w tym 480 095 tys zobowiązań, z czego 424 955 tys. depozytów klientów). Na czas publikacji półrocznego raportu spółka posiadała aż 499 189 tys. gotówki! To ponad 4,2zł na akcję!
W pierwszym półroczu wypracowali zysk netto na poziomie 100 402 tys, więc prognozując utrzymanie tego poziomu zysku w drugim półroczu możemy oczekiwać około 201 000 tys. zysku netto. W roku poprzednim Q3 i Q4 były znacząco lepsze od Q1 i Q2, ale w tym roku czeka nas zmiana przepisów (limit dźwignii), która może skutkować mniejszym zyskiem za ostatnie miesiące działalności.
Spółka zapowiedziała wypłatę 50-100% zysku w formie dywidendy za 2018, co przy powyższych szacunkach daje około 0,85-1,7zł na akcję, które się przekłada na 13-27% dywidendy.
Szacuję wzrost kursu w okolice 10zł ze względu na dywidendę, a przy kontynuacji dobrych sygnałów ze spółki może nawet powrót do poziomów z 2016r - 12-14zł (wzrost kursu o ponad 100%).

Post: #2 
2018-08-28 22:05
Cena waloru: 6.32

kkotek

Posty: 1
Shouty: 0
0
A ja chciałem zauważyć że oprócz gotówki 500 mln kolejne 500 mln stanowi kapitał własny (podstawowy i zapasowy). Jeśli wytyczne esma nie wpłyną mocno negatywnie na wyniki za kolejne kwartały i jeśli okaże się że zastrzeżenia knf są bezpodstawne to może być nawet i 20zł za akcję. Działalność jest ostatnio mocno rentowna, od czasu kiedy pan Omar Arnaout został prezesem wyniki bardzo się poprawiają. A Quercus trzyma się wciąż powyżej 5% głosów a bardzo szanuję intuicję w inwestycjach prowadzącego Sebastiana Buczka mimo wpadki z Getback.

Dodano 2018-10-15 20:55
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Santander-BM-rekomenduje-kupuj-dla-XTB-z-cena-docelowa-8-07-zl-7620736.html

Post: #3 
2018-10-16 11:49
Cena waloru: 4.88

karomann

Warszawa
Posty: 65
Shouty: 731
0
Spółka jest wyceniana nisko, nawet bardzo nisko. Niestety większość brokerów forex oszukuje klientów i mam przeczucie graniczące z pewnością, że w XTB nie jest inaczej, niezależnie od ostatecznego werdyktu KNF. Pytanie, czy chcesz mieć w portfelu firmę, która jest po prostu nieuczciwa - teraz względem klienta, ale przy innej okazji względem akcjonariuszy mniejszościowych. No chyba że na krótkoterminową spekulację według jakiegoś sygnału AT.
Skutki inwestowania w nisko wycenianych oszustów można zobaczyć na długoterminowych stopach zwrotu ze spółek Leszka Czarneckiego.

Edytowany 1 raz-y, ostatni raz: 2018-10-16 11:50:48

Post: #4 
2018-12-04 08:39
Cena waloru: 4.85

jankowski

Warszawa
Posty: 77
Shouty: 1328
0
Po mocnych spadkach z września notowania spółki ustabilizowały się w kanale 4,7-4,9.
Spółka planuje wypłatę zaliczki na poczet dywidendy w wysokości 0,35 pln na akcję, co przy obecnym kursie daje stopę dywidendy 7,2%.
Mam otwartą pozycję, a po odcięciu zaliczki od kursu (11 grudnia) planuję dobrać papieru.


Dodano 2018-12-13 11:48
Swój pakiet akcji sprzedałem w czwartek 6.12 po 4,95zł. Kupiłem z powrotem w poniedziałek 10.12 za 4,48.

GPWŚwiatWaluty
 Notowania GPW
WIG136251.2+1.16%15:19
WIG203602.7+1.38%15:34
WIG20 Fut3585.0+0.84%15:19
WIG20USD954.7+1.54%15:19
mWIG409500.8+0.77%15:19
sWIG8030766.2+0.05%15:19
 Notowania Świat
US LargeCap7399.5+0.56%15:34
Nasdaq10029737.9+1.77%15:33
Nikkei72366.3+4.61%8:45
DAX24973.6+0.94%15:19
Ropa WTI69.8-0.73%15:34
Złoto4014.3+0.38%15:34
 Notowania Waluty
EUR/PLN4.28314-0.11%15:34
CHF/PLN4.64669-0.01%15:34
USD/PLN3.76898-0.15%15:34
EUR/USD1.13642+0.04%15:34
GBP/USD1.31934+0.21%15:34
USD/JPY161.796+0.01%15:34
Forum
» Zmiana nazwy spółki [0][SPL]
» Compremum brak arkusza zleceń [2]
» GRAGIELDOWA.PL [8]
» Prośba o dodanie zleceń dla... [0][ENP]
» opóźnienie notowań [1]
» Dla fanów strategii buy and... [25]
» Prośba o dodanie spółki... [0]
» Dywidenda Asseco [0]
» Prośba o dodanie spółki Grupa... [1][RAE]
» Prośba o dodanie MADNETIC [1]
Wzrosty Spadki Staty
OPTEAM 7.35 17.60%
ORCOGROUP 3.88 8.99%
SOPHARMA 7.94 8.77%
ONEMORE 2.33 8.37%
APSENERGY 4.90 8.17%
Więcej ...
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»gra: Podsumowanie roku w grze, 2014 w liczbach
»gra: GPW dni bez sesji w roku 2015
Dane giełdowe dostarcza Notoria S.A. www.notoria.pl