Załóż konto | Przypomnij hasło
Zapraszamy do typowania wyników MŚ 2026! Zapraszamy wszystich do wzięcia udziału w zabawie! Typuj wyniki
Filtruj wg spółki:
Prowizje, jak to działa?
Wyświetleń: 3664. Obserwuje: 2 osób.
Post: #1 
2020-02-03 20:55

Sherk

Posty: 3
Shouty: 0
0
Witam wszystkich, jestem nowy w tej zabawie. Mam pytanie dotyczące prowizji. Jak to jest że za każdym razem (narazie mam na myśli kupno akcji dwóch spółek) nalicza mi 10zł prowizji? Wiem, że płaci się 0,39% od wartości akcji, ale nie mniej niż 5zł. Skąd w takim razie wzięło się 10zł w moim przypadku? Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego dnia

Post: #2 
2020-02-03 21:07

studencina

podkarpacie
Posty: 521
Shouty: 59972
3
W sumie odpowiedziałeś sobie na pytanie: NIE MNIEJ JAK 5 ZŁ. Zaraz się kiedy zapłacisz 5 zł prowizji.
5 zł / 0,0039 = 1282,05 zł

Czyli nie ważne czy kupisz akcje za 400 zł, 900 zł czy 1282,05zł zawsze zapłacisz 5 zł. Jeżeli kupisz akcje za kwotę np. 1300 zł zapłacisz 5,09 zł prowizji
(1300 * 0,0039 = 5,0866 zł)

itd., itd.

Edytowany 2 raz-y, ostatni raz: 2020-02-03 21:09:46
... robię wszystko, żeby nic nie robić ....

Post: #3 
2020-02-03 21:33

Sherk

Posty: 3
Shouty: 0
0
Tak, ale przy zakupach akcji dwóch różnych spółek mam prowizję w wysokości 10zł od każdego zakupu. Czyli razem wychodzi mi 20zł

Edytowany 1 raz-y, ostatni raz: 2020-02-03 21:33:54

Post: #4 
2020-02-03 22:36

studencina

podkarpacie
Posty: 521
Shouty: 59972
3
Sprawdzasz to sobie w historii zleceń, tak? A masz tam symbol "*" przy tych zleceniach?
... robię wszystko, żeby nic nie robić ....

Post: #5 
2020-02-03 22:49

Adrianomilano

PL
Posty: 93
Shouty: 9789
4
Tak jest Stud masz rację. Sherk tam masz uwzględnioną prowizję kupna i sprzedaży (5zł zakup i 5zł przy sprzedaży)
Powoli...

Post: #6 
2020-02-05 15:20

Sherk

Posty: 3
Shouty: 0
0
Ok, wszystko wyjaśnione, temat można zamknąć, dziękuje

GPWŚwiatWaluty
 Notowania GPW
WIG136480.4+1.33%16:37
WIG203606.8+1.50%16:52
WIG20 Fut3597.0+1.18%16:37
WIG20USD960.4+2.15%16:37
mWIG409480.1+0.55%16:37
sWIG8030702.9-0.16%16:37
 Notowania Świat
US LargeCap7401.5+0.59%16:52
Nasdaq10029424.9+0.70%16:51
Nikkei72366.3+4.61%8:45
DAX25076.9+1.36%16:36
Ropa WTI70.6+0.38%16:52
Złoto4019.1+0.49%16:52
 Notowania Waluty
EUR/PLN4.28091-0.16%16:52
CHF/PLN4.64507-0.05%16:52
USD/PLN3.76195-0.34%16:52
EUR/USD1.13795+0.18%16:52
GBP/USD1.32079+0.32%16:52
USD/JPY161.621-0.09%16:52
Forum
» Zmiana nazwy spółki [0][SPL]
» Compremum brak arkusza zleceń [2]
» GRAGIELDOWA.PL [8]
» Prośba o dodanie zleceń dla... [0][ENP]
» opóźnienie notowań [1]
» Dla fanów strategii buy and... [25]
» Prośba o dodanie spółki... [0]
» Dywidenda Asseco [0]
» Prośba o dodanie spółki Grupa... [1][RAE]
» Prośba o dodanie MADNETIC [1]
Wzrosty Spadki Staty
CAPITAL 3.14 10.56%
ORCOGROUP 3.88 8.99%
ONEMORE 2.34 8.84%
SOPHARMA 7.94 8.77%
APSENERGY 4.84 6.84%
Więcej ...
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»gra: Podsumowanie roku w grze, 2014 w liczbach
»gra: GPW dni bez sesji w roku 2015
Dane giełdowe dostarcza Notoria S.A. www.notoria.pl