Załóż konto | Przypomnij hasło
Zapraszamy do typowania wyników MŚ 2026! Zapraszamy wszystich do wzięcia udziału w zabawie! Typuj wyniki
Filtruj wg spółki:
Awaria serwera - przywrócony backup
Wyświetleń: 14304. Obserwuje: 15 osób.
Post: #1 
2015-04-28 14:01

Silvestris

Admin / Tech
Bielsko-Biała
Posty: 1515
Shouty: 31812
17
Niestety dzisiaj w nocy nastąpiła poważna awaria serwera, połączona z ciągiem moich głupich decyzji - w efekcie utracona została spójność danych i trzeba było przywrócić backup, backup jest z nocy niedzieli na poniedziałek.

Wszystkie nowo założone konta, posty na forum, dokonane transakcje są niestety nie do odzyskania.



co by tu zepsuć / administracja
https://gragieldowa.pl

Post: #2 
2015-04-28 14:30

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
niestety transakcje z poniedzialku tez poszly do lasu...
powodzenia

Post: #3 
2015-04-28 14:42

qube

Universe
Posty: 435
Shouty: 48259
0
Tyle straconego trollingu na światowym poziomie... Idę płakać...
A serio, to co udało Ci się zmalowac Silv?
Do tej chwili nie było większych problemów z przywracaniem z backupow...
Całość to coś więcej niż suma części...
https://qube19.blogspot.com/

Post: #4 
2015-04-28 14:49

Silvestris

Admin / Tech
Bielsko-Biała
Posty: 1515
Shouty: 31812
17
był problem z płytą główną i raidem, więc wyłączyliśmy raid (został jeden dysk ze starymi danymi, a jeden z aktualnymi), oba dyski nowe (4miesiące, SSD)...
i plan był wymienić płytę na nową w ten weekend (wiąże się to z 1h+ przerwą).

no ale qrfa... główny dysk się zjebał dzisiaj w nocy w trakcie robienia backupu, a drugi dysk miał stare dane. No i w efekcie jedyny backup dostępny był z nocy niedziela/poniedziałek.

co by tu zepsuć / administracja
https://gragieldowa.pl

Post: #5 
2015-04-28 15:03

qube

Universe
Posty: 435
Shouty: 48259
0
Czysty Murphy's law.
Błąd softu czy mechaniczny?
Pewnie nawet nie wiesz
Całość to coś więcej niż suma części...
https://qube19.blogspot.com/

Post: #6 
2015-04-28 15:18

Silvestris

Admin / Tech
Bielsko-Biała
Posty: 1515
Shouty: 31812
17
hardware - uszkodzona płyta i dysk ssd kompletnie zjarany
co by tu zepsuć / administracja
https://gragieldowa.pl

Post: #7 
2015-04-28 15:30

qube

Universe
Posty: 435
Shouty: 48259
0
To ładne spięcie poszło... Z tego co wiem SSD sa dosc odporne na strzały z napięcia...
Całość to coś więcej niż suma części...
https://qube19.blogspot.com/

Post: #8 
2015-04-28 15:33

Carlos971

Zielona Góra
Posty: 119
Shouty: 0
0
Słaby ten backup, bo wartość mojego portfela to prawie 170k, wartość akcji + gotówka w portfelu wynoszą niecałe 100k, brakuje ponad 70k gotówki.

EDIT: SORRY !!! wszystko w porządku, nie zauważyłem, że w blokadach te 70k się schowało

Edytowany 1 raz-y, ostatni raz: 2015-04-28 15:39:33
"Kupić taniej, sprzedać drożej" - Johny z Bogdańca

Post: #9 
2015-04-28 15:36

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Kur** a co z moimi zleceniami jakie składałem w nocy ??
Tyle analiz i zleceń i wszystko psu w dupę??

Post: #10 
2015-04-28 15:40

qube

Universe
Posty: 435
Shouty: 48259
0
lijon niestety tak. Taką mamy rzeczywistość. Krnabrna chamska sucz, która zawsze znajdzie sposób aby cię udupic.
W tej sytuacji można już tylko rzucać urwami na producenta płyty głównej, względnie na wszystko dookoła. Czas niestety nie wygina się wstecz.
Całość to coś więcej niż suma części...
https://qube19.blogspot.com/

Post: #11 
2015-04-28 15:43

Silvestris

Admin / Tech
Bielsko-Biała
Posty: 1515
Shouty: 31812
17
tzn - SSD podobno ruszał, ale cała jego pojemność pokazywana to było 20MB - coś się pamięci zjarały...
co by tu zepsuć / administracja
https://gragieldowa.pl

Post: #12 
2015-04-28 16:24

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
No bardzo fajnie (ironia), wczoraj ledwo co udało mi się sprzedać korzystnie trefne akcje i zacząłem wychodzić na prostą.
A teraz co, lecę na stratach, a taki kurs jak wczoraj się prędko nie powtórzy.
Ktoś może mi zarzucić "o co się pienie". Pienie się o to, że gra, w którą gram jest jednym z elementów oceny na uczelni i tylko 10 najlepszych osób dostanie bonus do niej.

Gratuluje!

Post: #13 
2015-04-28 16:27

moderec

Szczecin
Posty: 1
Shouty: 0
0
Jeszcze wczoraj sprzedałem akcje LPP zarabiająC trochę grosza a dzisiaj okazalo sie, ze sprzedaż nie doszła do skutku... Panowie, co to ma być!!!??? Bez jaj.

Post: #14 
2015-04-28 16:28

gallanonim

WRC
Posty: 627
Shouty: 13204
0
Czy ktoś jeszcze oprócz mnie nie ucierpiał w żaden sposób w związku z awarią?? :D
"The best argument against democracy is a five-minute conversation with the average voter."

Post: #15 
2015-04-28 16:41

tece

Posty: 1
Shouty: 1
0
Panowie, gracie ZA DARMO, więc nie marudźcie, że czasem zdarzy się jakieś losowe zdarzenie.

Pozdrawiam.

Post: #16 
2015-04-28 17:17

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
tece, powiem tak: gram za darmo ale na ocenę z przedmiotu.

Post: #17 
2015-04-28 17:54

qube

Universe
Posty: 435
Shouty: 48259
0
To powiem Ci co ja bym robił:
Zgłaszasz się do nauczyciela z pisemnym potwierdzeniem wystąpienia malfunkcji systemu rzutującym na Twoje dokonania transakcyjne sygnowanym przez silva lub maćka. Jeśli nie są w stanie wypisać takiego potwierdzenia - googlujesz macka na fb i robisz mu borutę dopóki w live czacie publicznie nie oczyści Cię z zarzutu przekłamywania rzeczywistości.
Trzecia opcja: odsyłasz nauczyciela tu wewnątrz gry z PW do silva/macka z prośbą o potwierdzenie wydarzenia, wraz z pełnym opisem ciągów przyczynowo skutkowych prowadzących do zajścia.
Opcja 4: wzywasz 134 osoby obecne online na świadków przed nauczycielem i wolą wyższą, każąc im zeznawać prawdę pod groźbą kary kastracji.

Opcja 5. Skończyły mi się pomysły....

Q.
Całość to coś więcej niż suma części...
https://qube19.blogspot.com/

Post: #18 
2015-04-28 18:10

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
gallanonim napisał:
Czy ktoś jeszcze oprócz mnie nie ucierpiał w żaden sposób w związku z awarią?? :D

Gallu, żyję i nic mi nie jest wiec jest nas conajmniej dwóch. A tak właściwie to dobrze, że to sie stało tutaj a nie na prawdziwym koncie maklerskim bo chyba bym sie upił

Post: #19 
2015-04-28 19:13

Aress

Posty: 20
Shouty: 8
0
no z prawdziwym kontem jest chyba ciut inaczej tez bo tam chyba kopie sa odrazu robione
zreszta nie wiem nie znam sie
Tez nic mi sie nie stalo
Lepszy niz wczoraj

Post: #20 
2015-04-28 20:19

tomerus74

Posty: 33
Shouty: 370
0
Ja tam żyję i nic mi nie jest :-) wiec gallu nie jesteś sam :-) milionów również nie straciłem :-D przynajmniej śniadanie zjadłem spokojnie ;-)
...ograniczaj zaufanie do minimum,nawet najlepszy przyjaciel zawodzi

GPWŚwiatWaluty
 Notowania GPW
WIG138854.4+0.24%06-19
WIG203678.8+0.21%06-19
WIG20 Fut3654.0-0.44%06-19
WIG20USD991.0+0.15%06-19
mWIG409715.3+0.37%06-19
sWIG8031241.5-0.10%06-19
 Notowania Świat
US BlueChip51564.7+0.14%06-18
S&P500 Fut7552.5-0.05%8:16
Nikkei72424.4+1.65%8:11
DAX24985.8-0.16%06-19
Ropa WTI75.0-2.00%8:26
Złoto4198.1+0.91%8:26
 Notowania Waluty
EUR/PLN4.25905+0.03%8:26
CHF/PLN4.60049+0.03%8:26
USD/PLN3.71665+0.17%8:26
EUR/USD1.14594-0.14%8:26
GBP/USD1.32112-0.17%8:26
USD/JPY161.647+0.22%8:26
Forum
» GRAGIELDOWA.PL [8]
» Prośba o dodanie zleceń dla... [0][ENP]
» opóźnienie notowań [1]
» Dla fanów strategii buy and... [25]
» Prośba o dodanie spółki... [0]
» Dywidenda Asseco [0]
» Prośba o dodanie spółki Grupa... [1][RAE]
» Prośba o dodanie MADNETIC [1]
» Zmiana nazwy spółki [0][SPL]
» Prośba o dodanie EDITEL SA [0]
Wzrosty Spadki Staty
LSISOFT 51.20 0.00%
INTERBUD 1.53 0.00%
CYFRPLSAT 16.45 0.00%
DRAGOENT 22.90 0.00%
DBENERGY 8.90 0.00%
Więcej ...
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»gra: Podsumowanie roku w grze, 2014 w liczbach
»gra: GPW dni bez sesji w roku 2015
Dane giełdowe dostarcza Notoria S.A. www.notoria.pl