Załóż konto | Przypomnij hasło
Zapraszamy do typowania wyników MŚ 2026! Zapraszamy wszystich do wzięcia udziału w zabawie! Typuj wyniki
Filtruj wg spółki:
PZU AT
Wyświetleń: 5139. Obserwuje: 6 osób.
Post: #1 
2013-12-01 16:05
Cena waloru: 470.00

zloty smok

Łowicz
Posty: 217
Shouty: 710
0


kurs od czerwca 2012 w trendzie wzrostowym, obecnie utworzyła się konsolidacja w postaci formacji rozszerzającego się klina.



patrząc bliżej na wykres możemy zaobserwować coraz to wyższe dołki w ramach formacji, które mogą zapoczątkować dalszy trend wzrostowy z jednoczesnym wybiciem z formacji. Co prawda ostatni wierzchołek nie dał nam nowych maksów ale nie wyrysował się też dołek niższy od poprzedniego.

Edytowany 1 raz-y, ostatni raz: 2017-01-15 17:58:47
...wierzę w siebie, wierzę w siebie, wierzę w to co robię...

Post: #2 
2013-12-01 20:32
Cena waloru: 470.00

topola

Tańczący z wykresami
Warszawa
Posty: 512
Shouty: 28055
0
Ale może też być korekta do dolnego ograniczenia. W przypadku PZU ważne jest, czy się analizuje wykres skorygowany o dywidendy, czy nie.
https://humanista-na-gieldzie.blogspot.com

Post: #3 
2013-12-12 09:53
Cena waloru: 462.80

esperandzo

Zator k. Wadowic
Posty: 174
Shouty: 3743
0
KNF zezwoliła na wypłatę wysokich dywident bankom i ubezpieczalnią wydaje mi się że mozna by było kupic pzu i zobaczyć jak rozwinie się sytuacja a ewentualnie zgarnąć samą dywidendę
Jeżeli myślisz że coś potrfisz, masz rację. Jeżeli myslisz że czegoś nie potrafisz, również masz rację.

Post: #4 
2013-12-12 17:23
Cena waloru: 453.60

topola

Tańczący z wykresami
Warszawa
Posty: 512
Shouty: 28055
0
Odetną dywidendę, a Ty zapłacisz od niej podatek. W rezultacie będziesz miał mniej niż gdybyś nie kupował akcji
https://humanista-na-gieldzie.blogspot.com

Post: #5 
2013-12-15 12:39
Cena waloru: 455.85

matysiak

Posty: 7
Shouty: 0
0
Witam.
Czyli sugeruje Pan, że jezeli kupowac to dopiero po odcieciu dywidendy?

Post: #6 
2013-12-15 13:50
Cena waloru: 455.85

topola

Tańczący z wykresami
Warszawa
Posty: 512
Shouty: 28055
0
Nie. Ale nic się nie zyskuje, kupując tylko dla dywidendy. Spółki dywidendowe ujawniają swoją siłę w długim terminie. Nie chodzi o posiadanie papierów przez kilka dni, ale co najmniej kilka lat.

Wtedy można reinwestować dywidendy i wygląda to faktycznie ładnie. PZU powinna być dobrą spółką do tego. Posiadam akcje od ok. 1,5 roku i przyjąłem już ładny zysk w dywidendach, a do tego zarobiłem na wzroście kursu. I sądzę, że warto je trzymać również na dłużej.

Ale to tylko moje podejście.
https://humanista-na-gieldzie.blogspot.com

Post: #7 
2013-12-19 22:20
Cena waloru: 439.25

matysiak

Posty: 7
Shouty: 0
0
Czyli najlepiej poczekac na solidna korekte I dopiero wtedy wejsc. Prawda?

Post: #8 
2013-12-20 12:34
Cena waloru: 450.00

corbolo

Poznań
Posty: 139
Shouty: 11
0
Buffet mówi że spółki które wypłacają dywidendę regularnie (minimalnie od 20 lat co u nas nie ma przełożenia) zakupione na "górce" przynoszą akcjonariuszom dochody.

JBC to skany "Inteligentnego inwestora" krążą gdzieś w sieci
"Im więcej pracujesz, tym mniej masz czasu na zarabianie pieniędzy" J.D. Rockefeller

Post: #9 
2013-12-20 13:17
Cena waloru: 448.65

altus

Posty: 323
Shouty: 20063
0
Corbolo, a może jaśniej? Jakieś wyjaśnienie?

Dlaczego kupienie na górce miałoby przynosić dochody?
"Luck is what happens when preparation meets opportunity."
https://analizycornix.blogspot.com

Post: #10 
2013-12-20 13:40
Cena waloru: 448.55

corbolo

Poznań
Posty: 139
Shouty: 11
0
Wg. Buffeta dochód pochodzi z dywidend. Spójrz na ten najprostszy przykład z portfela Buffeta http://stooq.pl/q/?s=ko.us Na szczycie hossy w 2008 roku akcja kosztowała ok 28$. Obecnie jest to prawie 40$. Miedzy 2008 a 2013 stale co kwartał wypłacana była dywidenda W 2012 było to 0,99$
"Im więcej pracujesz, tym mniej masz czasu na zarabianie pieniędzy" J.D. Rockefeller

Post: #11 
2013-12-20 16:03
Cena waloru: 447.70

altus

Posty: 323
Shouty: 20063
0
Ale co ma do tego górka? Czy akcja jest w dołku czy w górce to spółka i tak wypłaca dywidendę. Położenie kursy jest wobec dywidendy obojętny, więc lepiej kupić w dołku, by mieć większe szansę na lepszą cenę akcji.
"Luck is what happens when preparation meets opportunity."
https://analizycornix.blogspot.com

Post: #12 
2013-12-21 20:06
Cena waloru: 454.10

corbolo

Poznań
Posty: 139
Shouty: 11
0
W całym myśleniu Buffeta chodzi o to aby kupić i trzymać dla dywidendy.
"Im więcej pracujesz, tym mniej masz czasu na zarabianie pieniędzy" J.D. Rockefeller

GPWŚwiatWaluty
 Notowania GPW
WIG134688.1-2.02%06-24
WIG203553.7-2.49%06-24
WIG20 Fut3555.0-1.96%06-24
WIG20USD940.2-2.94%06-24
mWIG409428.4-1.28%06-24
sWIG8030751.0-0.97%06-24
 Notowania Świat
US BlueChip51848.9+0.35%06-24
S&P500 Fut7465.0-0.16%3:38
Nikkei71280.9+3.04%3:33
DAX24740.4-0.62%06-24
Ropa WTI69.3-0.77%3:48
Złoto3985.5-0.34%3:48
 Notowania Waluty
EUR/PLN4.28697-0.02%3:48
CHF/PLN4.64853+0.03%3:48
USD/PLN3.77391-0.02%3:48
EUR/USD1.135950.00%3:48
GBP/USD1.31717+0.04%3:48
USD/JPY161.702-0.04%3:48
Forum
» Compremum brak arkusza zleceń [2]
» GRAGIELDOWA.PL [8]
» Prośba o dodanie zleceń dla... [0][ENP]
» opóźnienie notowań [1]
» Dla fanów strategii buy and... [25]
» Prośba o dodanie spółki... [0]
» Dywidenda Asseco [0]
» Prośba o dodanie spółki Grupa... [1][RAE]
» Prośba o dodanie MADNETIC [1]
» Zmiana nazwy spółki [0][SPL]
Wzrosty Spadki Staty
OPTEAM 6.25 11.61%
VIGOSYS 564.00 11.46%
INTERBUD 1.59 9.66%
ALTA 1.72 7.50%
TRANSPOL 13.00 7.44%
Więcej ...
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»gra: Podsumowanie roku w grze, 2014 w liczbach
»gra: GPW dni bez sesji w roku 2015
Dane giełdowe dostarcza Notoria S.A. www.notoria.pl