Załóż konto | Przypomnij hasło
Zapraszamy do typowania wyników MŚ 2026! Zapraszamy wszystich do wzięcia udziału w zabawie! Typuj wyniki
Filtruj wg spółki:
dokończenie sprzedaży akcji
Wyświetleń: 3774. Obserwuje: 3 osób.
Post: #1 
2014-01-28 16:39

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Sytuacja: część akcji, które wystawiłem do sprzedaży, została kupiona, a w międzyczasie kurs spadł.
Pytanie: Jak zmienić oferowaną cenę sprzedaży, tak by nie płacić 2 razy prowizji za samą sprzedaż i dokończyć sprzedaż?


Post: #2 
2014-01-28 17:08

Silvestris

Admin / Tech
Bielsko-Biała
Posty: 1516
Shouty: 31821
17
nie da się, musisz anulować sprzedaż i wystawić ponownie (i tak jest normalnie na giełdzie również)
co by tu zepsuć / administracja
https://gragieldowa.pl

Post: #3 
2014-01-28 20:10

stefanbroda

Szczecin
Posty: 15
Shouty: 282
0
prowizja i tak jest od obrotu, tak że jak masz powyżej kilkuset zl transakcje to nic nie tracisz
take it easy

Post: #4 
2014-01-28 22:38

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Serdeczne dzięki za wskazówki.

O ile dobrze rozumiem, mając pecha przy niektórych transakcjach, można słono zapłacić. Minimalna opłata wynosi 5 zł, więc jeśli wystawiam akcje wyceniane na 10 tys., a ktoś z tego kupi akcje za 200 zł. Załóżmy, że kurs nieco spada, a ja koniecznie chcę sprzedać. Więc kasuję zlecenie i ustawiam nową cenę (w tym momencie płacę 5zł), ale znowu mam pecha, bo ktoś tam sobie skubnął za kolejne 200zł, a ja płacę kolejne 5zł, bo chcę sprzedać. A kiedy w końcu sprzedam całość to z prowizji 0.39%, czyli 39 zł od 10 tys. złotych obrotu - robi się nagle niespełna 49 złotych. Czy dobrze to rozumiem?

Przepraszam, że jestem taki wnikliwy, ale myślę, że poza wiedzą czysto merytoryczną, dobre zrozumienie mechanizmów opłat, też jest dla nowicjuszy bardzo ważne - szczególnie gdy ktoś zamierza przerzucić się na giełdę w realnym świecie.

Post: #5 
2014-01-29 09:09

jankowski

Warszawa
Posty: 77
Shouty: 1328
0
Jak chcesz koniecznie sprzedać, to zamiast ustawiać fixed price za każdym razem to ustaw po cenie rynkowej sprzedaż i cały pakiecik na jednym zleceniu opchniesz

Post: #6 
2014-01-29 20:12

stefanbroda

Szczecin
Posty: 15
Shouty: 282
0
prowizja jest tylko od zlecen zrealizowanych
take it easy

GPWŚwiatWaluty
 Notowania GPW
WIG136251.1+1.16%15:09
WIG203601.9+1.36%15:24
WIG20 Fut3585.0+0.84%15:09
WIG20USD954.7+1.53%15:09
mWIG409489.8+0.65%15:09
sWIG8030782.4+0.10%15:09
 Notowania Świat
US BlueChip51848.9+0.35%06-24
S&P500 Fut7483.0+0.74%15:14
Nikkei72366.3+4.61%8:45
DAX24989.1+1.01%15:09
Ropa WTI70.0-0.43%15:24
Złoto4023.8+0.61%15:24
 Notowania Waluty
EUR/PLN4.28426-0.08%15:24
CHF/PLN4.64858+0.03%15:24
USD/PLN3.77000-0.12%15:24
EUR/USD1.13641+0.04%15:24
GBP/USD1.31939+0.21%15:24
USD/JPY161.817+0.03%15:24
Forum
» Zmiana nazwy spółki [0][SPL]
» Compremum brak arkusza zleceń [2]
» GRAGIELDOWA.PL [8]
» Prośba o dodanie zleceń dla... [0][ENP]
» opóźnienie notowań [1]
» Dla fanów strategii buy and... [25]
» Prośba o dodanie spółki... [0]
» Dywidenda Asseco [0]
» Prośba o dodanie spółki Grupa... [1][RAE]
» Prośba o dodanie MADNETIC [1]
Wzrosty Spadki Staty
OPTEAM 7.35 17.60%
ORCOGROUP 3.88 8.99%
SOPHARMA 7.94 8.77%
APSENERGY 4.90 8.17%
ADIUVO 0.55 7.48%
Więcej ...
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»gra: Podsumowanie roku w grze, 2014 w liczbach
»gra: GPW dni bez sesji w roku 2015
Dane giełdowe dostarcza Notoria S.A. www.notoria.pl