Załóż konto | Przypomnij hasło
Zapraszamy do typowania wyników MŚ 2026! Zapraszamy wszystich do wzięcia udziału w zabawie! Typuj wyniki
Filtruj wg spółki:
Smutna historia... :(
Wyświetleń: 4999. Obserwuje: 8 osób.
Post: #1 
2016-04-18 08:42

arnolddgt

Orneta
Posty: 1258
Shouty: 39899
2
Było mi smutno, jeszcze niedawno było mi źle... Gdy wypowiadałem się w kwestii spółek wielu nowych oceniało mnie przez pryzmat konta jako leszcza. Jakże bolała mnie ta powierzchowna ocena...
Do krytykantów nie docierały żadne tłumaczenia, że nie bawię się już w wirtualu, że te 75k to zjazd niekontrolowany bo nie sprzedaje i nie kupuję niczego już dawno.


No to postanowiłem to zmienić - postanowienie noworoczne brzmiało: "odrobię to co straciłem"
Rozpocząłem zabawę w drugim tygodniu stycznia, jak w pełni wytrzeźwiałem po sylwestrze, zakupiłem akcje, uregulowałem portfel i proszę:


Wzrost konta o 33% i wyjście ponad początkowe 100k, Dodatkowo sprzyjał wzrost na Wigu o 15%. "Zarobiłem" dwa razy więcej niż szeroki rynek i myślę, że 33% na kwartał to wynik zacny :D
Już mi lepiej

Edytowany 1 raz-y, ostatni raz: 2017-01-15 17:58:47
Bogaty nie jest ten co zarabia, ale ten co oszczedza..!!

Post: #2 
2016-04-18 09:39

Poloakis

Sugondese
Posty: 331
Shouty: 1956
1
Jak się chwalisz, to i ja!
Od dołka do szczytu 38%.






Po dzisiejszym dniu już 208.8k na koncie, czyli 44% na plus

Edytowany 2 raz-y, ostatni raz: 2017-01-15 17:58:47
https://finance.yahoo.com/news/warren-buffett-sends-investors-382-090600160.html

Post: #3 
2016-04-18 19:50

Burdal

Posty: 3
Shouty: 0
0
Jak tak sobie czytam Wasze analizy to tak sobie kiedyś pomyślałem " chyba taki Arni albo "Kot" :D to do najbiedniejszych nie należą :D " jak widzę nie myliłem się :D

Post: #4 
2016-04-18 20:14

Jason

Posty: 108
Shouty: 24287
0
no właśnie burżuje zasponsorowalibyscie browarka albo dwa
Byki i niedźwiedzie zarabiają, a świnie idą na rzeź

Post: #5 
2016-04-18 21:19

gallanonim

WRC
Posty: 627
Shouty: 13204
0
Podpisuje się po sugestią Johna. Też bym się chętnie napił a niestety taki bogaty jak wy nie jestem. Jak dowód historia mojego portfela :D
"The best argument against democracy is a five-minute conversation with the average voter."

Post: #6 
2016-04-18 21:33

qube

Universe
Posty: 435
Shouty: 48259
0
Trolla złośliwie marnotrawnego portfela historia powrotu na rynki giełdowe po paru latach wegetacji.



Edytowany 1 raz-y, ostatni raz: 2017-01-15 17:58:47
Całość to coś więcej niż suma części...
https://qube19.blogspot.com/

Post: #7 
2016-04-18 22:12

donjacek

Puck
Posty: 107
Shouty: 3214
0
To teraz moja kolej. : )
Po dobrym początku roku, teraz nastąpiła stagnacja, niestety.
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.

Post: #8 
2016-04-18 23:20

altus

Posty: 323
Shouty: 20063
0


A to mój yield na głównym portfelu. W dużej mierze naśladuje szeroki rynek, bo mam sporo walorów. No i oczywiście wiecie (bo mówiłem ze 100 razy), że to portfel spółek obserwowanych i rzadko dokonuję zmian, prawda?


ALE! Mam dla Was coś o wiele ciekawszego.

10 marca br. utworzyłem oddzielny portfel -> Dywidenda + wzrost. Skupiłem tam spółki, które płacą niezłe dywidendy co roku, nie są bardzo drogie i cechują się regularną poprawą wyników.

Oto wykres.


Ale co według mnie o wiele ważniejsze to spójrzcie jak regularny jest ten portfel! Codziennie do przodu.


Edytowany 1 raz-y, ostatni raz: 2017-01-15 17:58:47
"Luck is what happens when preparation meets opportunity."
https://analizycornix.blogspot.com

Post: #9 
2016-04-19 15:58

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Witam
Spogladam tak na przedstawione powyzej wykresy i z racji iz dopiero zaczynam swoja przygode z gielda wirtualna (w przyszlosci zamierzam inwestowac pieniadze) zastanawiam sie jak nabyc wiedze ktora posiadacie :P. Bylby ktos o tyle mily i polecilby mi jakas ksiazke tudziez artykul/strone cokolwiek co mu pomoglo osiagnac pozytywne wyniki w "inwestowaniu" ? . Przegladalem google i naprawde ciezko mi wyodrebnic poradniki ktore nie mijaja sie z prawda dlatego tez pozwolilem sobie napisac. Pozdrawiam i licze na pomoc :P

Post: #10 
2016-04-19 19:08

Burdal

Posty: 3
Shouty: 0
0
Jeśli chcesz się uczyć inwestować to musisz mieć dużo samokontroli a przynajmniej ja to widzę po sobie jak zaczynałem w maju zeszłego roku. Nie inwestuj pochopnie. Tu można zresetować portfel, na realnej giełdzie już nie. Analizuj analizy wykresów takich koksów jak Arni, Poloakis co ciągle się na forum odzywają i odzywają się trafnie ! :D
Patrz na co zwracają uwagę i ucz się od nich analiz Ja osobiście wymienionym przeze mnie bardzo dziękuję bo wiele się od was nauczyłem :D

Post: #11 
2016-04-19 22:41

qube

Universe
Posty: 435
Shouty: 48259
0
@juzcieniema

Ksiązki i recenzje książek testowane na lokalnym guru giełdy. Zawiera podstawy i działania bardziej zaawansowane.
Część z nich można łapać w pdf-ach na chomikach/warezach.

Miłego czytania.
Całość to coś więcej niż suma części...
https://qube19.blogspot.com/

GPWŚwiatWaluty
 Notowania GPW
WIG134688.1-2.02%06-24
WIG203553.7-2.49%06-24
WIG20 Fut3555.0-1.96%06-24
WIG20USD940.2-2.94%06-24
mWIG409428.4-1.28%06-24
sWIG8030751.0-0.97%06-24
 Notowania Świat
US BlueChip51848.9+0.35%06-24
Nasdaq10029220.1-0.43%06-24
Nikkei69175.0-0.88%06-24
DAX24740.4-0.62%06-24
Ropa WTI69.9+0.04%1:44
Złoto4013.7+0.36%1:44
 Notowania Waluty
EUR/PLN4.28744-0.01%1:44
CHF/PLN4.647400.00%1:44
USD/PLN3.77592+0.03%1:44
EUR/USD1.13547-0.04%1:44
GBP/USD1.31646-0.01%1:44
USD/JPY161.770-0.00%1:44
Forum
» Compremum brak arkusza zleceń [2]
» GRAGIELDOWA.PL [8]
» Prośba o dodanie zleceń dla... [0][ENP]
» opóźnienie notowań [1]
» Dla fanów strategii buy and... [25]
» Prośba o dodanie spółki... [0]
» Dywidenda Asseco [0]
» Prośba o dodanie spółki Grupa... [1][RAE]
» Prośba o dodanie MADNETIC [1]
» Zmiana nazwy spółki [0][SPL]
Wzrosty Spadki Staty
OPTEAM 6.25 11.61%
VIGOSYS 564.00 11.46%
INTERBUD 1.59 9.66%
ALTA 1.72 7.50%
TRANSPOL 13.00 7.44%
Więcej ...
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»gra: Podsumowanie roku w grze, 2014 w liczbach
»gra: GPW dni bez sesji w roku 2015
Dane giełdowe dostarcza Notoria S.A. www.notoria.pl