Login/Email
Hasło
Zapamiętaj mnie
Wybierz Spółkę:
NoweSpółkiAnalizyGiełdaGospodarkaGraOffTopic
FAQ Gry Giełdowej
Wyświetleń: 28012. Obserwuje: 51 osób.
Post: #1 
2009-02-10 16:13

Silvestris

Admin / Tech
Bielsko-Biała
Postów: 1320
Shouts: 28070
Czekamy na pytania.
Po udzieleniu odpowiedzi pytanie zostanie przeniesione do pierwszego postu i usunięte wraz z komentarzami.
1) Zlecenie STOP/STOP LOSS (by topolaa)
Zlecenie STOP jest formą zabezpieczenia się przed przypadkowymi stratami. Jego celem jest możliwie szybka sprzedaż akcji, jeśli sytuacja rynkowa zmierza w niepożądanym kierunku. Gracz musi ustanowić tzw. cenę STOP, i jeśli kurs akcji osiągnie tę cenę, zlecenia automatycznie się aktywuje i przekształca się w zlecenie PKC. Jeśli cena nie osiągnie ceny STOP, zlecenie pozostaje nieaktywne.
Należy dobrze przemyśleć cenę STOP, gdyż ustanowienie jej zbyt wysoko, może spowodować sprzedaż akcji przy przypadkowym wahnięciu kursu, natomiast ustanowienie jej na zbyt niskim poziomie sprawia, że w chwili wyjścia z rynku ponosimy już duże straty. Zazwyczaj ustanawia się je tuż poniżej dolnego poziomu przewidywanych wahnięć. Należy przy tym rozważyć, jaka strata jest dla nas akceptowalna.

2)gdy jest wiele ofert kupna danej akcji a mniej ofert sprzedaży to od czego zależy kolejność sprzedawania ich graczom którzy chcą je kupić? czy tak samo jak w realu działa to w grze gieldowej?
w grze: zlecenia nie są rozliczane względem graczy, (nie konkurują ze sobą) składasz zlecenie, gdy dana cena wystąpi na GPW zlecenie jest realizowane (z uwzględnieniem wolumenu na GPW)
na giełdzie: zlecenie są kolejkowane, najpierw sprawdzana jest cena, jeśli wielu złożyło zlecenie z tą samą ceną - liczy się kto pierwszy (FIFO), oczywiście aby kupić akcje na giełdzie musi się znaleźć ktoś kto będzie chciał je sprzedać w danej cenie (co może zająć trochę czasu, lub w ogóle nie wystąpić)

3) krótka sprzedaż (info ze strony gpw)
Istotą krótkiej sprzedaży jest zarabianie na spadkach kursów papierów wartościowych i to takich papierów, których nie posiadamy. Aby dokonać transakcji krótkiej sprzedaży, należy najpierw pożyczyć papiery wartościowe od biura maklerskiego.
Inwestor pożycza określoną liczbę akcji, spodziewając się spadku ich ceny. Jednocześnie zobowiązuje się oczywiście zwrócić je w określonym terminie, po odkupieniu na giełdzie. Jeżeli kurs danych papierów faktycznie spadnie, odkupienie ich po niższym kursie oznaczać będzie zarobek na różnicy między ceną sprzedaży (gdy kurs był wyższy) a ceną odkupu papierów (gdy kurs był niższy).
Transakcje krótkiej sprzedaży to odwrócenie typowej kolejność transakcji giełdowych, podczas których kupuje się taniej, a następnie sprzedaje drożej. Operacja krótkiej sprzedaży oznacza, że najpierw inwestor sprzedaje na giełdzie pożyczony papier, a dopiero potem go odkupuje.

4)Co oznacza skrót "Vol" w notowaniach
Oznacza on Wolumen, czyli ile akcji danej spółki zmieniło właściciela od początku sesji. Innymi słowy - im większa wartość tym większe zainteresowanie papierami spółki (oczywiście trzeba wziąć pod uwagę również kurs spółki). Jeśli jest równy zeru - oznacza to że danego dnia nie było żadnych transakcji na danej spółce.

5)Czy można handlować miedzią, złotem (surowcami), oraz konktraktami na portalu gragiełdowa ?
Nie, aktualnie dostępne są wyłącznie akcje spółek notowanych na giełdzie w Warszawie.

6) Zlecenie PKC , prowizja - dlaczego pobrało dużo większą prowizję niż 0.39%?
Ponieważ nie znana jest cena po jakiej będzie zrealizowane zlecenie PKC, dlatego pobierana jest prowizja dla ceny=widełkom górnym. W momencie realizacji zlecenia nadwyżka pobranej prowizji jest zwracana (transakcja rozliczana jest po faktycznej cenie zakupu - która w momencie składania zlecenia PKC - nie jest znana)

7)Witam, czy w grze są wyplacane dywidendy. A jesli tak to zaraz po kupnie akcji, czy jak w prawdziwej gieldzie po trzech dniach jak staniemy sie oficjalnie właścicielami tych walorów?
Dywidendy są wypłacane na tych samych warunkach, które obowiązują na GPW, o ile administracja jest powiadomiona o spółce która dywidendę wypłaca (data, kwota, link do źródła w temacie o dywidendach - link).
Edytowany 5 raz-y, ostatni raz: 2017-01-15 17:58:47
co by tu zepsuć / administracja
https://gragieldowa.pl

Post: #2 
2014-03-18 22:38

astra69

...
Postów: 183
Shouts: 1
A czy jest możliwość krótkiej sprzedaży w GrzeGiełdowej?

Post: #3 
2014-03-18 23:16

qube

Universe
Postów: 435
Shouts: 47776
Obecnie nie ma takiej możliwości
Całość to coś więcej niż suma części...
https://qube19.blogspot.com/

Post: #4 
2014-04-01 10:42

szymekx666

Postów: 102
Shouts: 804
Silver dodaj do tego FAQ jaka jest prowizja od ceny kupna/sprzedaży bo ludzie pytają.

Dodano 2014-04-01 10:45
Silver dodaj do tego FAQ jaka jest prowizja od ceny kupna/sprzedaży bo ludzie pytają.
Oddajcie mi cały łubin...

Post: #5 
2014-04-09 20:00

rafalujma

Wrocław
Postów: 1
Shouts: 0
Witam serdecznie wszystkich graczy!

To mój pierwszy post i szczerze przyznam, że nie sądziłem iż uderzę na forum tak szybko. Zwykle staram się zdobywać sam informacje i dopiero później rozwijać wątpliwości szukając porady u innych, aczkolwiek zgodnie z tym postem:
Silvestris napisał:
Temat przypięty.
Odświeżyłem FAQ gry giełdowej i tam prosiłbym zgłaszać problemy/pytania/niejasności związane bezpośrednio z portalem gragieldowa.pl - link


postanowiłem zadać bardzo proste pytanie jednak szybciej niż później. Oto one:
Czy poradnik gracza działa w sposób poprawny?

O co mi chodzi, znalazłem taki oto fragment w pierwszej wiadomości jaką otrzymuje każdy nowy gracz
"Pomoc również dostępna jest w menu z prawej górnej strony pod ikoną zapytajnika. Jeżeli jesteś początkującym graczem - zapraszam do sekcji - Poradnik gracza - tam w postaci lekcji opisany jest w prosty sposób nie tylko nasz system, ale również zawarte są tam informacje odnośnie samego grania na giełdzie."

No to wszedłem do pomocy przez pytanik. Widzę na dole 3 sekcje, kategorie, popularne oraz ostatnio dodane.
No i się zapytuje co z tym poradnikiem. Popularne oraz ostatnio dodane zdają się funkcjonować poprawnie, tj. po naciśnięciu na jakiś link - przenosi mnie do odpowiedniego hasła (nie wiem jak to jest z odświeżaniem tematów, bom świeżak).
Natomaist "kategorie" u mnie nie działają zupełnie. Spodziewałem się, po wybraniu jednej z kategorii tematów przeniesie mnie do odpowiedniej sekcji i tam będę mógł zgłębiać tajniki dotyczące "Poradnika Gracza, Podstaw, Analizy Technicznej, etc.". Tymczasem po naciśnięciu któregokolwiek z tematów dostaje odpowiedź "brak wybranego hasła" i tyle mojej nauki.
Przypuszczam, że w kategorii "poradnik gracza" znajdują się lekcje od 1 do 4 (?), które znajdują się w "popularnych", ale co z resztą kategorii? Czy cały poradnik to tak naprawdę kilka tematów w popularnych?
Być może poradnik jest dopiero budowany i się wygłupiłem z pytaniem?
Oczywiście jakichkolwiek informacji na temat inwestowania mógłbym poszukać na googlach czy tutaj na forum, ale przefiltrowanie całego internetu trwa trochę czasu , a poza tym liczyłem, że podstawy odnajdę właśnie w tej sekcji, a tutaj taka niemiła niespodzianka. Nie liczę na to, że od razu znajdę odpowiedzi na wszystkie pytania, a już na pewno nie w 1 miejscu. Ale jak każdy - szukam prostych rozwiązań, więc zapytuje po raz 3 w moim poście - co z tym poradnikiem? Być może faktycznie nie działa i jestem po prostu zdany na siebie
Za wszelką pomoc będę niezmiernie zobowiązany.

pozdrawiam,
Rafał

Post: #6 
2014-04-09 20:29

Silvestris

Admin / Tech
Bielsko-Biała
Postów: 1320
Shouts: 28070
Błąd jest znany i przyplątał się wraz z aktualizacją odnośników w całym serwisie.
Nie będzie raczej naprawiony bo przygotowywana jest nowa wersja systemu pomocy, kiedy będzie udostępniona - nie wiadomo
Jeśli chodzi o dostęp do zawartości - praktycznie wszędzie idzie się dostać z wyszukiwarki oraz tych działających linków i powiązanych haseł., i tak lekcje są od 1 do 4 - skupiają się one na działaniu serwisu i podstawach, ogólnie jak się z nimi zaznajomisz to reszta jest dosyć jasna (jeśli chodzi o podstawy)
co by tu zepsuć / administracja
https://gragieldowa.pl

Post: #7 
2017-10-06 12:40

justrun

Postów: 4
Shouts: 0
Czy jest możliwość wyszukiwania wątków na forum? Nie znalazłam takiej opcji.

GPWŚwiatWaluty
Analizy
» ANALIZA FORMACJI(4)
» BAH taktyczny!(8)
» Korekta wartości portfela po braku...(4)
» Polimex(0)
» InsiderFX.pl | nowy serwis informacyjno -...(57)
Forum
» Brakujące Społki [5]
» Dane sprzedanej spółki [2]
» spółka z przyszłoscią [2]
» Błąd zlecenia - nie spełnione warunki [5]
» POLECAM!!! [0]
» prosba o dodanie [21]
» Nowe błędy gry po zmianach [0]
» wykozystanie spadku cen ropy [0]
» Analiza techniczna dla bystrzaków [0]
» Komunikator dla graczy [1]
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»sygnaly-at: Strategia "jednej kreski" chroni nas przed zakupami - EEX
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - EEX /3/ - Aktualizacja
Online: 3
24h: 1369
Wygenerowano w: 0.137 sekundy,  użyto: 16 zapytań.
Dane giełdowe dostarcza Statica. Notowania w czasie rzeczywistym: www.statica.pl