Załóż konto | Przypomnij hasło
Filtruj wg spółki:
FAQ Gry Giełdowej
Wyświetleń: 34580. Obserwuje: 54 osób.
Post: #1 
2009-02-10 16:13

Silvestris

Admin / Tech
Bielsko-Biała
Posty: 1469
Shouty: 30908
13
Czekamy na pytania.
Po udzieleniu odpowiedzi pytanie zostanie przeniesione do pierwszego postu i usunięte wraz z komentarzami.
1) Zlecenie STOP/STOP LOSS (by topolaa)
Zlecenie STOP jest formą zabezpieczenia się przed przypadkowymi stratami. Jego celem jest możliwie szybka sprzedaż akcji, jeśli sytuacja rynkowa zmierza w niepożądanym kierunku. Gracz musi ustanowić tzw. cenę STOP, i jeśli kurs akcji osiągnie tę cenę, zlecenia automatycznie się aktywuje i przekształca się w zlecenie PKC. Jeśli cena nie osiągnie ceny STOP, zlecenie pozostaje nieaktywne.
Należy dobrze przemyśleć cenę STOP, gdyż ustanowienie jej zbyt wysoko, może spowodować sprzedaż akcji przy przypadkowym wahnięciu kursu, natomiast ustanowienie jej na zbyt niskim poziomie sprawia, że w chwili wyjścia z rynku ponosimy już duże straty. Zazwyczaj ustanawia się je tuż poniżej dolnego poziomu przewidywanych wahnięć. Należy przy tym rozważyć, jaka strata jest dla nas akceptowalna.

2)gdy jest wiele ofert kupna danej akcji a mniej ofert sprzedaży to od czego zależy kolejność sprzedawania ich graczom którzy chcą je kupić? czy tak samo jak w realu działa to w grze gieldowej?
w grze: zlecenia nie są rozliczane względem graczy, (nie konkurują ze sobą) składasz zlecenie, gdy dana cena wystąpi na GPW zlecenie jest realizowane (z uwzględnieniem wolumenu na GPW)
na giełdzie: zlecenie są kolejkowane, najpierw sprawdzana jest cena, jeśli wielu złożyło zlecenie z tą samą ceną - liczy się kto pierwszy (FIFO), oczywiście aby kupić akcje na giełdzie musi się znaleźć ktoś kto będzie chciał je sprzedać w danej cenie (co może zająć trochę czasu, lub w ogóle nie wystąpić)

3) krótka sprzedaż (info ze strony gpw)
Istotą krótkiej sprzedaży jest zarabianie na spadkach kursów papierów wartościowych i to takich papierów, których nie posiadamy. Aby dokonać transakcji krótkiej sprzedaży, należy najpierw pożyczyć papiery wartościowe od biura maklerskiego.
Inwestor pożycza określoną liczbę akcji, spodziewając się spadku ich ceny. Jednocześnie zobowiązuje się oczywiście zwrócić je w określonym terminie, po odkupieniu na giełdzie. Jeżeli kurs danych papierów faktycznie spadnie, odkupienie ich po niższym kursie oznaczać będzie zarobek na różnicy między ceną sprzedaży (gdy kurs był wyższy) a ceną odkupu papierów (gdy kurs był niższy).
Transakcje krótkiej sprzedaży to odwrócenie typowej kolejność transakcji giełdowych, podczas których kupuje się taniej, a następnie sprzedaje drożej. Operacja krótkiej sprzedaży oznacza, że najpierw inwestor sprzedaje na giełdzie pożyczony papier, a dopiero potem go odkupuje.

4)Co oznacza skrót "Vol" w notowaniach
Oznacza on Wolumen, czyli ile akcji danej spółki zmieniło właściciela od początku sesji. Innymi słowy - im większa wartość tym większe zainteresowanie papierami spółki (oczywiście trzeba wziąć pod uwagę również kurs spółki). Jeśli jest równy zeru - oznacza to że danego dnia nie było żadnych transakcji na danej spółce.

5)Czy można handlować miedzią, złotem (surowcami), oraz konktraktami na portalu gragiełdowa ?
Nie, aktualnie dostępne są wyłącznie akcje spółek notowanych na giełdzie w Warszawie.

6) Zlecenie PKC , prowizja - dlaczego pobrało dużo większą prowizję niż 0.39%?
Ponieważ nie znana jest cena po jakiej będzie zrealizowane zlecenie PKC, dlatego pobierana jest prowizja dla ceny=widełkom górnym. W momencie realizacji zlecenia nadwyżka pobranej prowizji jest zwracana (transakcja rozliczana jest po faktycznej cenie zakupu - która w momencie składania zlecenia PKC - nie jest znana)

7)Witam, czy w grze są wyplacane dywidendy. A jesli tak to zaraz po kupnie akcji, czy jak w prawdziwej gieldzie po trzech dniach jak staniemy sie oficjalnie właścicielami tych walorów?
Dywidendy są wypłacane na tych samych warunkach, które obowiązują na GPW, o ile administracja jest powiadomiona o spółce która dywidendę wypłaca (data, kwota, link do źródła w temacie o dywidendach - link).




Edytowany 5 raz-y, ostatni raz: 2017-01-15 17:58:47
co by tu zepsuć / administracja
https://gragieldowa.pl

Post: #2 
2014-03-18 22:38

astra69

...
Posty: 183
Shouty: 1
0
A czy jest możliwość krótkiej sprzedaży w GrzeGiełdowej?

Post: #3 
2014-03-18 23:16

qube

Universe
Posty: 435
Shouty: 48214
0
Obecnie nie ma takiej możliwości
Całość to coś więcej niż suma części...
https://qube19.blogspot.com/

Post: #4 
2014-04-01 10:42

szymekx666

Posty: 102
Shouty: 804
0
Silver dodaj do tego FAQ jaka jest prowizja od ceny kupna/sprzedaży bo ludzie pytają.

Dodano 2014-04-01 10:45
Silver dodaj do tego FAQ jaka jest prowizja od ceny kupna/sprzedaży bo ludzie pytają.
Oddajcie mi cały łubin...

Post: #5 
2014-04-09 20:00

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Witam serdecznie wszystkich graczy!

To mój pierwszy post i szczerze przyznam, że nie sądziłem iż uderzę na forum tak szybko. Zwykle staram się zdobywać sam informacje i dopiero później rozwijać wątpliwości szukając porady u innych, aczkolwiek zgodnie z tym postem:
Silvestris napisał:
Temat przypięty.
Odświeżyłem FAQ gry giełdowej i tam prosiłbym zgłaszać problemy/pytania/niejasności związane bezpośrednio z portalem gragieldowa.pl - link


postanowiłem zadać bardzo proste pytanie jednak szybciej niż później. Oto one:
Czy poradnik gracza działa w sposób poprawny?

O co mi chodzi, znalazłem taki oto fragment w pierwszej wiadomości jaką otrzymuje każdy nowy gracz
"Pomoc również dostępna jest w menu z prawej górnej strony pod ikoną zapytajnika. Jeżeli jesteś początkującym graczem - zapraszam do sekcji - Poradnik gracza - tam w postaci lekcji opisany jest w prosty sposób nie tylko nasz system, ale również zawarte są tam informacje odnośnie samego grania na giełdzie."

No to wszedłem do pomocy przez pytanik. Widzę na dole 3 sekcje, kategorie, popularne oraz ostatnio dodane.
No i się zapytuje co z tym poradnikiem. Popularne oraz ostatnio dodane zdają się funkcjonować poprawnie, tj. po naciśnięciu na jakiś link - przenosi mnie do odpowiedniego hasła (nie wiem jak to jest z odświeżaniem tematów, bom świeżak).
Natomaist "kategorie" u mnie nie działają zupełnie. Spodziewałem się, po wybraniu jednej z kategorii tematów przeniesie mnie do odpowiedniej sekcji i tam będę mógł zgłębiać tajniki dotyczące "Poradnika Gracza, Podstaw, Analizy Technicznej, etc.". Tymczasem po naciśnięciu któregokolwiek z tematów dostaje odpowiedź "brak wybranego hasła" i tyle mojej nauki.
Przypuszczam, że w kategorii "poradnik gracza" znajdują się lekcje od 1 do 4 (?), które znajdują się w "popularnych", ale co z resztą kategorii? Czy cały poradnik to tak naprawdę kilka tematów w popularnych?
Być może poradnik jest dopiero budowany i się wygłupiłem z pytaniem?
Oczywiście jakichkolwiek informacji na temat inwestowania mógłbym poszukać na googlach czy tutaj na forum, ale przefiltrowanie całego internetu trwa trochę czasu , a poza tym liczyłem, że podstawy odnajdę właśnie w tej sekcji, a tutaj taka niemiła niespodzianka. Nie liczę na to, że od razu znajdę odpowiedzi na wszystkie pytania, a już na pewno nie w 1 miejscu. Ale jak każdy - szukam prostych rozwiązań, więc zapytuje po raz 3 w moim poście - co z tym poradnikiem? Być może faktycznie nie działa i jestem po prostu zdany na siebie
Za wszelką pomoc będę niezmiernie zobowiązany.

pozdrawiam,
Rafał

Post: #6 
2014-04-09 20:29

Silvestris

Admin / Tech
Bielsko-Biała
Posty: 1469
Shouty: 30908
13
Błąd jest znany i przyplątał się wraz z aktualizacją odnośników w całym serwisie.
Nie będzie raczej naprawiony bo przygotowywana jest nowa wersja systemu pomocy, kiedy będzie udostępniona - nie wiadomo
Jeśli chodzi o dostęp do zawartości - praktycznie wszędzie idzie się dostać z wyszukiwarki oraz tych działających linków i powiązanych haseł., i tak lekcje są od 1 do 4 - skupiają się one na działaniu serwisu i podstawach, ogólnie jak się z nimi zaznajomisz to reszta jest dosyć jasna (jeśli chodzi o podstawy)
co by tu zepsuć / administracja
https://gragieldowa.pl

Post: #7 
2017-10-06 12:40

justrun

Posty: 4
Shouty: 0
0
Czy jest możliwość wyszukiwania wątków na forum? Nie znalazłam takiej opcji.

Post: #8 
2020-09-23 11:33

Investnik

centralna Polska
Posty: 3
Shouty: 0
0
Witam. Podpowie Mi Ktoś jak handlować spółkami z New Connect. Podobno trzeba założyć jakiś portfel dodatkowy. Ale jak to zrobić?

Post: #9 
2020-12-08 09:51

X Majkel

---
Posty: 61
Shouty: 401
0
Silvestris napisał:
Błąd jest znany i przyplątał się wraz z aktualizacją odnośników w całym serwisie.
Nie będzie raczej naprawiony bo przygotowywana jest nowa wersja systemu pomocy, kiedy będzie udostępniona - nie wiadomo
Jeśli chodzi o dostęp do zawartości - praktycznie wszędzie idzie się dostać z wyszukiwarki oraz tych działających linków i powiązanych haseł., i tak lekcje są od 1 do 4 - skupiają się one na działaniu serwisu i podstawach, ogólnie jak się z nimi zaznajomisz to reszta jest dosyć jasna (jeśli chodzi o podstawy)


Proszę o dodanie spółki AUGA

Dodano 2020-12-23 09:40
Silvestris napisał:
Błąd jest znany i przyplątał się wraz z aktualizacją odnośników w całym serwisie.
Nie będzie raczej naprawiony bo przygotowywana jest nowa wersja systemu pomocy, kiedy będzie udostępniona - nie wiadomo
Jeśli chodzi o dostęp do zawartości - praktycznie wszędzie idzie się dostać z wyszukiwarki oraz tych działających linków i powiązanych haseł., i tak lekcje są od 1 do 4 - skupiają się one na działaniu serwisu i podstawach, ogólnie jak się z nimi zaznajomisz to reszta jest dosyć jasna (jeśli chodzi o podstawy)

proszę o dodanie F11BH21
FACPH21
FALEH21
FALRH21
FATTH21
FBMLH21
FCCCH21
FCDRH21
FCIEH21
FCPSH21
FDNPH21
FENAH21
FEUHH21
FGPWH21
FINGH21
FJSWH21
FKGHH21
FKRUH21
FLPPH21
FLTSH21


Dodano 2020-12-23 09:45
i pcf i fw20h21
Kiedyś też byłem po kreska...

Post: #10 
2021-07-08 01:36

OLENS co

Posty: 1
Shouty: 0
0
Ja nie jestem w stanie uruchomić nawet glupiego zleceni napisane portfel a tam nic, sorry ale bidnie to wygląda. Sama głupia instrukcja w zakładkach i nic wiecej.

GPWŚwiatWaluty
 Notowania GPW
WIG82745.6+1.45%17:09
WIG202436.1+1.72%17:09
WIG20 Fut2430.0+1.72%17:04
WIG20USD610.8+1.69%17:14
mWIG406326.5+0.81%17:09
sWIG8024257.0+0.70%17:09
 Notowania Świat
S&P5005252.6+0.08%17:29
Nasdaq16391.0-0.05%17:29
Nikkei40168.1-1.46%7:15
DAX18495.5+0.10%17:13
Ropa WTI82.7+1.66%17:29
Złoto2219.0+1.21%17:29
 Notowania Waluty
EUR/PLN4.30572-0.20%17:29
CHF/PLN4.42546+0.41%17:29
USD/PLN3.98597-0.09%17:29
EUR/USD1.08022-0.11%17:29
GBP/USD1.26405+0.19%17:29
USD/JPY151.279-0.04%17:29
Forum
» WIG 20 ZMIANY [3]
» Zmiana nazwy spółki [1][GLC]
» sprzedaż wycofanego ALUMETALu [5][CNT]
» Co się dzieje ? [6][K2H]
» Zbiorczy temat z prośbą o... [5]
» Nie da się sprzedać [2][CNT]
» Prośba o dodanie Render Cube... [1]
» Prośba [1][CRC]
» Prośba o aktualizację MERIT... [2][MEI]
» Prośba o dodanie HIPROMINE [2]
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»gra: Podsumowanie roku w grze, 2014 w liczbach
»gra: GPW dni bez sesji w roku 2015
Dane giełdowe dostarcza Statica - statica.pl