Załóż konto | Przypomnij hasło
Zapraszamy do typowania wyników MŚ 2026! Zapraszamy wszystich do wzięcia udziału w zabawie! Typuj wyniki
Filtruj wg spółki:
Początek, mam nadzieje że nie końca
Wyświetleń: 3858. Obserwuje: 6 osób.
Post: #1 
2013-10-09 11:37

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Witam
Widząc co się dzieje w kraju i jak mają wyglądać nasze emerytury stwierdziłem, że nie ma co liczyć na nasz ukochany kraj i o przyszłość trzeba zadbać samemu. Wizja trzymania oszczędności na koncie oszczędnościowym jakoś za mną nie przemawia, zawsze lubiłem ryzyko i emocje dlatego postanowiłem zainteresować się grą na giełdzie (zawsze mnie to interesowało ale trzymałem się od tego z daleka). Chciałbym na podstawie tej gry nauczyć się analizować i wyciągać z tego jakieś wnioski i spróbować za kilka lat zainwestować prawdziwe pieniądze. Przeglądałem forum i różne analizy i to co tam piszecie nic mi nie mówi, słownictwo jakim się posługujecie jest dla mnie niezrozumiałe. Podsumowując , od czego mam zacząć co przeczytać czy ktoś może mnie poprowadzić w tej drodze i wtajemniczyć .
Pozdrawiam

Post: #2 
2013-10-09 11:42

arnolddgt

Orneta
Posty: 1258
Shouty: 39899
2
Drogi smoleczku gdybyś przeczytał wiadomość powitalną wnikliwie i głęboko to dowiedziałabyś się, że istnieje coś takiego jak: "HELP". Tam masz podstawowy słowniczek, który chcąc nie chcąc musisz przyswoić żeby się poruszać sprawnie po głównych pojęciach. Na forum masz podane również setki pozycji literatury, z których możesz wybrać sobie kilka i czytać czytać czytać...
Osobiście polecam książki Pana Murphy'ego i Eldera!!
Bogaty nie jest ten co zarabia, ale ten co oszczedza..!!

Post: #3 
2013-10-09 14:33

luczek

Posty: 179
Shouty: 756
0
Do giełdy to trzeba mieć chłodne podejście. Jak lubisz ryzyko i emocje to może się to zle skonczyć. A konto oszczednosciowe tez jest potrzebne. Nigdy nie inwestuje sie całości kasy w instrumenty ryzykowne.

A ja mam pytanie o Murphyego. W czym on jest lepszy od innych książek o AT. Dlaczego jest taki kultowy?
"Jestem anonimowym przegrywającym " :P

Post: #4 
2013-10-09 16:12

pokiemon8

Poznań
Posty: 28
Shouty: 21
0
Jest bardzo obszerny i w szczegółowy sposób omawia różne aspekty AT, bez zbędnego lania wody. Moim zdaniem dobrze się czyta i warto do niego wracać, żeby sobie pewne rzeczy uporządkować.

Post: #5 
2013-10-09 20:49

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Witam!Bądź co bądź Arni dobrze gada i polać mu!jeśli nie miał kontaktu z giełdą to już z pewnością arkusz zleceń też nie jest zbyt czytelny dla naszego nowego kolegi,więc przeczytanie "Helpa" i potem zaczajenie tego w praktyce to jest pierwszy dobry krok do tego aby wiedzieć co i jak robić,a na książki przyjdzie jeszcze czas!Co do Murphy'ego zgadzam się z powyżej piszącym kolegą iż są one lekko bez zbędnych ceregieli napisane i nie trzeba przy tym znać się na fizyce kwantowej aby zajarzyć o co chodzi człowiekowi który wypocił swoją książkę na papier!

Pozdrawiam Kriss...

Post: #6 
2013-10-09 21:26

qube

Universe
Posty: 435
Shouty: 48259
0
Potwierdzam wersję Krissa - znam się trochę na fizyce kwantowej i nie jest ona warunkiem koniecznym ani dostatecznym dla zrozumienia Murphy'ego bądź innych książek o tematyce inwestycyjnej
Q.
Całość to coś więcej niż suma części...
https://qube19.blogspot.com/

Post: #7 
2013-10-09 21:27

arnolddgt

Orneta
Posty: 1258
Shouty: 39899
2
Kriss wciąż czekam na kielicha
Qube znów trafnie jak strzałą Robin Hooda!!
Bogaty nie jest ten co zarabia, ale ten co oszczedza..!!

Post: #8 
2013-10-10 23:43

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Arni z Olsztyna do Ornety nie daleko to jak dowiozę to kielicha przywiozę!;P
Dzięki Qube za potwierdzenie mojej skromnej teorii!
I tak zmierzając ku końcowi chciał bym napomnieć aby kolega Smoleczek się nie zniechęcał i parł do przodu jak ta nasza kwantowa nanotechnologia!


Pozdrawiam

Post: #9 
2013-10-11 10:49

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Ja się nie zniechęcam wręcz przeciwnie ale już wiem przez te kilka dni dużo dużo więcej i zobaczymy w jakim kierunku to wszystko pójdzie

PS. Polecam spółkę PEIXIN pierwsza spółka Chińska notowana na giełdzie i debiut wygląda obiecująco ale trzeba mieć rękę na pulsie

Post: #10 
2013-10-11 13:14

astra69

...
Posty: 183
Shouty: 1
0
No ja na razie nauczyłem się, że raczej nie szybko zainwestuję prawdziwe pieniądze. Ale dobrze się bawię i jakąś cząstkę wiedzy już posiadłem przy okazji. :-)

GPWŚwiatWaluty
 Notowania GPW
WIG138075.5-0.56%06-22
WIG203659.5-0.53%06-22
WIG20 Fut3646.0-0.22%06-22
WIG20USD979.7-1.14%06-22
mWIG409633.8-0.84%06-22
sWIG8031207.2-0.11%06-22
 Notowania Świat
US BlueChip51712.7+0.29%06-22
S&P500 Fut7532.0-0.12%1:59
Nikkei72179.8-0.24%3:00
DAX25139.7+0.62%06-22
Ropa WTI74.0-0.05%3:16
Złoto4181.8-0.23%3:16
 Notowania Waluty
EUR/PLN4.27526+0.08%3:16
CHF/PLN4.62708+0.10%3:16
USD/PLN3.74271+0.13%3:16
EUR/USD1.14229-0.05%3:16
GBP/USD1.32395-0.07%3:16
USD/JPY161.573+0.01%3:16
Forum
» Compremum brak arkusza zleceń [1]
» GRAGIELDOWA.PL [8]
» Prośba o dodanie zleceń dla... [0][ENP]
» opóźnienie notowań [1]
» Dla fanów strategii buy and... [25]
» Prośba o dodanie spółki... [0]
» Dywidenda Asseco [0]
» Prośba o dodanie spółki Grupa... [1][RAE]
» Prośba o dodanie MADNETIC [1]
» Zmiana nazwy spółki [0][SPL]
Wzrosty Spadki Staty
CLOUD 96.80 19.51%
OPTEAM 6.05 17.48%
COMPERIA 6.30 8.62%
ATLANTAPL 20.90 7.73%
LSISOFT 53.80 7.60%
Więcej ...
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»gra: Podsumowanie roku w grze, 2014 w liczbach
»gra: GPW dni bez sesji w roku 2015
Dane giełdowe dostarcza Notoria S.A. www.notoria.pl